Kobranocka „O miłości i wolności” oraz inne wydarzenia dedykowane Kobietom w gminie Kunice

Wójt Gminy Kunice- Józef Pierów zaprasza 8 marca o godz.19,00 do sali GOKiS Kunice na wydarzenie kulturalne z okazji Dnia Kobiet, jakim jest koncert kultowej grupy Kobranocka.

Kobranocka to prezent dla wszystkich pań, nie mniej jednak towarzystwo panów jest mile widziane. Święto Kobiet jest pretekstem do wspólnego spędzenia piątkowego wieczoru, a gwiazda, która pojawi się na scenie, stworzy specjalną atmosferę. Fani Kobranocki już dopytują o darmowe wejściówki, które można odebrać w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kunicach. Wydarzenie jest bezpłatne, jednak ograniczona liczba miejsc sprawia, że trzeba zadbać wcześniej o możliwość wzięcia w nim udziału. Kobranocki nie trzeba przedstawiać pokoleniu z lat 80-tych, bo każdy z nich zna takie przeboje jak „Kocham cię jak Irlandię” czy „Nikomu nie wolno się z tego śmiać”, a i młodsi uczą się słuchać najlepszego rocka. Chociaż nie wszyscy znają konteksty, które pojawiają się w utworach zespołu, to i tak doceniają kunszt muzyczny i wartość słowa. Tym razem Kobranocka wystąpi akustycznie z koncertem „O miłości i wolności”. Kapela, jako jeden z nielicznych zespołów z kręgu kapel utożsamianych z polskim rockiem, przez lata  zapracowała sobie na sympatię i szacunek fanów wiernością swojej muzyce i obojętnością na kolejne mody. Zapowiada się fantastyczny wieczór.

Koncert Kobranocki to niejedyne wydarzenie, które odbędzie się na najbliższy weekend. W gminie Kunice Dziewczyny lubią swoje towarzystwo, a Dzień Kobiet jest pretekstem do pełnych humoru i wyjątkowej oprawy spotkań. 9 marca w Bieniowicach, Ziemnicach, Rosochatej, Grzybianach, Szczytnikach nad Kaczawą i Miłogostowicach świętować będą Kobiety z własnej inicjatywy lub męskiego grona miłośników płci pięknej. WOK Ziemnice wraz z radnym i sołtysem zapraszają panie na słodkie spotkanie przy dobrej kawie i herbacie o godz.19.00. Oprawę muzyczną na ten wieczór zapewni zespół Private Dancer. Będzie to spotkanie z czerwonym akcentem, podobnie jak w WOK Grzybiany, również tego samego dnia o godz. 18.00. Organizatorzy zapraszają do zabawy z kolorem czerwonym, bo z jakim innym może kojarzyć się kobieta – miłość, serce, uczucie? Kobiety Kobietom to specjalność kół gospodyń wiejskich. Miłogostowianki, Szczytniczanki i Rosochatki zapraszają na spotkania integracyjne nie tylko swoje członkinie, ale wszystkie panie. Miłogostowianki spotkają się o godz. 16.00 na słodkim poczęstunku, Rosochatki o 18.00 na wieczorze z dobrą muzyką, o którą zadba DJ Siela i na spotkaniu makijażowym oraz przepysznym poczęstunku, a Szczytniczanki zapraszają na Pidżama Party, które rozpocznie się również o godz. 18.00. Szczytniczanki tradycyjnie podsumują rok swojej działalności, a program imprezy jak zawsze owiany jest tajemnicą, jak każda kobieta. Gdyby odkryć wszystkie karty, nie byłoby niespodzianki, na którą każdego roku czekają panie ze Szczytnik nad Kaczawą.  Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w wiejskich ośrodkach kultury w danej miejscowości. A na zakończenie kobiecego weekendu niespodzianka w postaci koncertu zespołu „Oczarowanie” z repertuarem Zbigniewa Wodeckiego zaplanowana na 10 marca o godz. 17.00 w Bieniowicach. Na to spotkanie zapraszają radny, sołtys oraz rada sołecka.

Z życzeniami dobrej zabawy, uczty dla ciała i ducha zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniach.

Kobranocka „O miłości i wolności” oraz inne wydarzenia dedykowane Kobietom w gminie Kunice