O nas

„Istniejemy po to, aby pobudzać w ludziach chęć do działania i obcowania z kulturą. Chcemy sprzyjać ich rozwojowi osobistemu i tworzyć warunki do integracji”.

To nasza misja, którą realizujemy w Wiejskich Ośrodkach Kultury w każdej miejscowości oraz trzech bibliotekach. Proponujemy mieszkańcom atrakcyjne zajęcia artystyczne, sportowe oraz edukacyjne. Jesteśmy organizatorem festiwali, koncertów, imprez sportowych i festynów integracyjnych.

Najatrakcyjniejszymi imprezami kulturalnymi gminy są Wielka Kunicka Majówka, Szanty Kunice, na które ściągają żeglarze i miłośnicy piosenki żeglarskiej z całej Polski, Festiwal Reggae oraz Folk-Biesiada. Wszystkie wydarzenia odbywają się w pięknej scenerii Jeziora Kunickiego, a na scenie goszczą prawdziwe gwiazdy swoich gatunków muzycznych.

Miłośników muzyki i tańca folklorystycznego skupia zespół „Kapela Kunice”. „Studio Piosenki” szlifuje talenty wokalne dzieci i młodzieży. Dla młodych odbiorców proponujemy naukę tańca współczesnego, a pasjonaci gry aktorskiej rozwijają swe umiejętności w Teatrze „Czwarta ściana”. Plastyczne umiejętności można szlifować w każdej placówce. Proponujemy również naukę języka angielskiego w niewielkich grupach. Dorośli mogą korzystać z oferty zajęć kulinarnych i rękodzieła.

Rozwój umiejętności sportowych i dbanie o piękną sylwetkę zapewniają sekcje szachowa, brydża sportowego, tenisa stołowego oraz aerobiku i zumby. Największe imprezy sportowe to „Herkules” – ogólnopolskie zawody kulturystyczne oraz półmaraton i dwie autoryzowane trasy biegowe w Biegu Reggae.