Szanty

Baner szanty

8-9 LIPCA 2017 

Festiwal Szanty w Kunicach ma ponad 25-letnie tradycje, dzięki czemu jest jedną z najbardziej cenionych imprez tego typu w kraju. Na scenie w Kunicach co roku występują najlepsi reprezentanci muzyki żeglarskiej z całej Polski. Każdego roku festiwal przyciąga szanto maniaków z każdego zakątka kraju. Równie chętnie na wydarzenie przybywają całe rodziny wraz z dziećmi. Muzyka żeglarska jest na tyle uniwersalna, że chętnie bawią się przy niej zarówno dorośli, jak i dzieci.

Każdego roku na imprezę przygotowywane są różnego rodzaju atrakcje, jak i liczne konkursy. Po pierwszym koncertowym dniu uczestnicy mogą bawić aż do białego rana w tawernie festiwalowej.

W ramach Festiwalu Szanty organizowany jest konkurs którego laureaci często stają się gwiazdami scen imprez szantowych w całym kraju.

SOBOTA NIEDZIELA
16:00 MŁODE WYJCE 14:00 SHANTAŻYŚCI
16:45  W STRONĘ PORTU 14:50 KONKURS SZANTOWY
17:40  SĄSIEDZI 16:20 PORTOWI ŻEGLARZE
19:05  DRAKE 17:20 KONCERT LAUREATÓW
20:20  ORKIESTRA SAMANTA 18:00 NORTH CAPE
22:00 EKT GDYNIA 19:10 BANANA BOAT
23:00 TAWERNA FESTIWALOWA  20:20 ZA HORYZONTEM
21:40 STARA KUŹNIA

 

 W TAWERNIE FESTIWALOWEJ  ZAGRA ZESPÓŁ „MŁODE WYJCE”

 

ZWROT PRZEZ TWARZ
Czyli Jurek Piotr i Michał z Warszawy na co dzień grywają mocne rockowe brzmienia, ale szantowa nuta nie jest im obca.  Wieloletni uczestnicy konkursu piosenki żeglarskiej Szanty Kunice” w 2015 r. zdobywcy pierwszego miejsca. Jak sami o sobie piszą nie wyobrażają sobie nie przyjechania na festiwal w Kunicach gdyż  „dla części składu od ładnych paru lat to miejsce wiąże się z falami wspomnień i wakacyjne wojaże bez grania w Kunicach, to po prostu lipa, nie wakacje.”

 

KATARZYNA JESIONEK
Urodzona w Radomiu miłośniczka podróży wszelakich. Z muzyką żeglarską związana praktycznie od zawsze lecz dopiero teraz debiutująca solowo na scenie.

 

AMELIA TUREK
Młoda, uzdolniona wokalistka. Jej przygoda z muzyką rozpoczęła się ponad rok temu.  Aktualnie uczy się śpiewu w Szkole Muzycznej „MUSIC FACTORY” w Legnicy pod okiem Nikoli Wardy. Występ na szantach w Kunicach to jej drugie konkursowe zmagania.

IGA’cki band

IGA’cki Band to Iga i dwa Jacki – stąd nazwa zespołu. Formacja muzyczna, żeglarsko-rodzinno-przyjacielska ze Szczecina. Wykonują przede wszystkim własne utwory. Frontwomank’a Iga jest laureatką wielu festiwali piosenki morskiej, m.in. w Świnoujściu, Giżycku, Nowogardzie, Szczecinie, Trzebiatowie. Jest również laureatką I edycji Międzynarodowych Nagród Żeglarskich w kategorii KOTA UMBRIAGI „Za pasję w łączeniu muzyki z żeglarstwem i sukcesy na festiwalach szantowych w Polsce”. IGA’cki Band zadebiutował na SZANTA KLAUS 2016 w Poznaniu, zdobywając I miejsce i nominację do Przeglądu Konkursowego SHANTIES 2017 w Krakowie.

NA FALI
Lokalny zespół od lat startujący w konkursach Szanty Kunice. Największym sukcesem zespołu jest wygrana w konkursie Szanty Kunice w 2016 r.  Próby zespołu odbywają się w GOKiS Kunice
pod okiem muzyka Pawła Lenara.
Jury tegorocznego festiwalu

Przewodniczący Jury Kapitan Jachtowy Waldemar Carbuch – muzyk

Marcel Tomaszewski – muzyk

Piotr Żerebecki – muzyk gitarzysta

Aktualności o imprezie

Szanty Kunice 2017 cz.6

Na zakończenie XXVII Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Szanty Kunice 2017 zagrali Za Horyzontem, oraz Stara Kuźnia

Szanty Kunice 2017 cz.5

Drugi koncertowy dzień XXVII Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Szanty Kunice

Konkurs Piosenki Żeglarskiej cz.2

IGA’cki Band ze Szczecina zwycięzcami Konkursu Piosenki Żeglarskiej w Kunicach

Konkurs Piosenki Żeglarskiej cz.1

Cztery zespoły zgłosiły się do rywalizacji w Konkursie Piosenki Żeglarskiej podczas XXVII Festiwalu Szanty Kunice

Szanty Kunice 2017 cz.4

Shantażyści zaśpiewali na rozpoczęcie drugiego koncertowego dnia XXVII Festiwalu Szanty Kunice 2017