Marzec miesiącem kobiet w gminie Kunice

Już 1 marca o godzinie 19.00 do Pątnowa Legnickiego zapraszają: radna, rada sołecka wspólnie z Wiejskim Ośrodkiem Kultury na tradycyjny Babski Wieczór, a w nim oprócz smakołyków, wspólnego biesiadowania uczta duchowa w postaci występu Kabaretu FiFaRaFa z najnowszym programem „Love is in the air”, co w niedosłownym  tłumaczeniu znaczy „Miłość wisi w powietrzu” . Skoro tak, to w otoczeniu pań nie może zabraknąć panów, mimo iż wieczór dedykowany jest paniom.  Impreza integracyjna na stałe wpisała się w kalendarz spotkań mieszkańców sołectwa i starania o coraz wyższy poziom artystyczny rozpoczynają się już od września, ponieważ mieszkańcom zależy, by móc uczestniczyć w kulturze i jednocześnie  być ze sobą, tworzyć społeczność , która angażuje się w realizację różnych inicjatyw.

Podobny charakter ma spotkanie społeczności Jaśkowic Legnickich. Sołtys, rada sołecka, radny oraz WOK Jaśkowice Legnickie zapraszają 2 marca o godz. 18.00 na Wieczór Kobiet. I tu miłość będzie tematem przewodnim  imprezy, ponieważ w programie spotkania integrującego mieszkańców przewidziano występ Mirosława Suligi i Anety- duetu, który zaśpiewa piosenki Seweryna Krajewskiego. Zapowiada się prawdziwie romantyczny wieczór.

Pierwszy weekend marca to inauguracja wydarzeń kulturalnych, które odbędą się w gminie Kunice. Czekamy z niecierpliwością na odsłonięcie kurtyny kolejnych. A to, że będą, to wiemy na pewno, bo większość z nich organizują mieszkańcy mieszkańcom i na nic zaklinanie rzeczywistości, że wystarczy jedno spotkanie.

Marzec miesiącem kobiet w gminie Kunice