Gminny Etap Konkursu Recytatorskiego Pegazik

W sobotę 24 lutego w Wiejskim Ośrodku Kultury w Bieniowicach młodzi mieszkańcy z gminy Kunice poruszyli wyobraźnię i emocje widzów gminnego etapu konkursu recytatorskiego „Pegazik”.

Wieloletnia tradycja popularyzowania poezji w bieniowickim ośrodku kultury corocznie zaskakuje odkryciami nowych tekstów i nowych interpretacji – porusza czułe struny, bawi, zaskakuje.

W konkursie, który jest przepustką do etapu powiatowego, wzięło udział 16 recytatorów, 13 osób w kategorii wiekowej dzieci młodszych oraz 3 osoby w kategorii wiekowej dzieci starszych.
Recytację oceniało jury w składzie: Beata Dzierżyk, Kamila Czuszke i Agnieszka Kurbiel-Ignarska.Udział w „Pegaziku” zawsze wywołuje emocje zarówno wśród uczestników, jak i widzów. Zza swoje pociech zaciskają kciuki rodzice i dziadkowie, swoim uczniom towarzyszą w stresie przed występem nauczyciele i instruktorki z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kunicach. I chociaż wszyscy czekają na ogłoszenie wyników, to tak naprawdę każdy uczestnik jest zwycięzcą, bo pokonał już stres przed występem, swoje słabości i przede wszystkim uruchomił wyobraźnię każdego widza.

W kategorii dzieci młodszych (klasy IV-VI) najwyżej oceniono recytację Antoniny Krysy – uczennicy klasy IV ze. Jej interpretacja wiersza Joanny Papuzińskiej pt. „Spór” podobała się najbardziej. Drugą lokatę zajęła Kalina Koza, również uczennica Szkoły Podstawowej w Spalonej. Opiekunką artystyczną obu dziewczynek Jest pani Joanna Krzysztofek. Ta mocna ekipa będzie reprezentować gminę Kunice w etapie powiatowym. Trzecie miejsce zajęła Martyna Narkiewicz, która pod opieką pani Bogumiły Sobańskiej przygotowała wiersz Jana Brzechwy „Dwie Gaduły”
Jury w grupie młodszej przyznało 3 wyróżnienia. Otrzymali je: Robert Stachniewicz z Wiejskiego Ośrodka Kultury w Bieniowicach, Emilia Światkowska ze Szkoły Podstawowej w Bieniowicach, Nadia Kosiubowska ze Szkoły Podstawowej w Spalonej,

W kategorii dzieci starszych (dzieci z klasy VII iVIII) laureatką konkursu została Wiktoria Otfinowska ze Szkoły Podstawowej w Bieniowicach. Jej opiekunką artystyczną jest Elżbieta Kaźmierowska, która wraz z uczennicą przygotowała do recytacji wiersz pt. ”Kot w pustym mieszkaniu” Wisławy Szymborskiej oraz fragment prozy „Upoważnienie do szczęścia” Katarzyny Grocholi. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Ślipko ze Szkoły Podstawowej w Rosochatej pod opieką Anny Romaniec. Wiktorię i Zuzannę czekają teraz zmagania powiatowe. Miejsce trzecie przypadło Nadii Sawickiej ze Szkoły Podstawowej w Bieniowicach.

Laureaci zostali uhonorowani nagrodami, które wręczyli: Janina Mazur, wicestarosta Powiatu legnickiego, Józef Pieróg, wójt gminy Kunice, Krzysztof Błądziński, przewodniczący Rady Gminy Kunice, oraz sołtys wsi Bieniowice Małgorzata Ceglarska.

« z 3 »
Gminny Etap Konkursu Recytatorskiego Pegazik