Półkolonie zimowe – zima z GOKiS Kunice jest fantastyczna

Niestraszne mrozy, wiatry i zimowa aura, gdy czas ferii spędza się z kolegami na półkoloniach w GOKiS Kunice i bierze udział w innych zajęciach przygotowanych przez animatorki kultury w placówkach w każdej miejscowości.

Pierwsze 5 dni zimowego wypoczynku to czas wypełniony zarówno zabawą, jak również zajęciami edukacyjnymi. Dzieci świetnie bawiły się w rytmie Zumby, sprawdzały swoje zdolności akrobatyczne w Parku Trampolin Jump Heaven, ćwiczyły umiejętności logicznego myślenia, grając w gry planszowe. Był również czas na zabawę na świeżym powietrzu oraz seans w Kinie Helios.

To jednak nie wszystko, co czekało naszych milusińskich. W ramach zajęć półkolonijnych znalazły się również warsztaty edukacyjne. Uczestnicy półkolonii poznały zawód stolarza w teorii i praktyce, ponieważ same miały okazję popracować z drewnem i stworzyć oryginalne prace. Być może niejedna z nich trafi w ręce babci lub dziadka z okazji ich święta. Warsztaty etno, kolejna z propozycji GOKiS Kunice, przeniosły ciekawych świata na odległe kontynenty. Młodzież w interesujący sposób poznała kulturę i zwyczaje panujące w Maroku i Tybecie. Zapisanie swojego imienia w innym alfabecie było swego rodzaju lekcją kodowania. Zwieńczeniem ciekawego tygodnia była wycieczka do Time Gates w Jeleniej Górze. To była niezwykła podróż w czasie i przestrzeni. Zwiedzanie rozpoczął pokaz działania wielkiej cewki Tesli strzelającej 1,5- metrowymi piorunami do muzyki z filmu “Piraci z Karaibów”. Następnie dzieci zobaczyły pokaz eksperymentów z ciekłym azotem. Na ich twarzach malowały się uśmiechy i miny pełne zachwytu. Po pokazie uczestnicy wycieczki przeszli przez 5 bram czasu. Na trasie zwiedzania prowadzącej przez kilka wielkich komór i wiele tuneli, spotkały Liczyrzepę, czyli Ducha Gór i strażnika legend Karkonoszy. Poznały także żołnierzy Napoleona, Mandragora, laborantów i zielarkę. Przechodząc przez drzwi pancerne, zobaczyły na peronie pociąg wypełniony sztabkami złota.

Nie próżnowały również dzieci, które spędzają wolny czas w swoich miejscowościach. Od wspólnych wyjść do kina, wycieczek, ciekawych projektów artystycznych po zabawę I edukację połączoną z ogromną przyjemnością dla wszystkich łasuchów, czyli wspólne gotowanie, pieczenie I przygotowywanie smacznych przekąsek. Z GOKiS Kunice dzieci się nie nudzą.

Mijający tydzień już dostarczył dużo emocji i niezapomnianych wrażeń, a przed nami kolejny tydzień i kolejne niespodzianki. Dziękujemy, że byliście z nami. Z radością i niecierpliwością czekamy na was w naszych placówkach.

Półkolonie zimowe – zima z GOKiS Kunice jest fantastyczna