Festiwal Reggae nad Jeziorem

26 sierpnia 2023

W tym roku niezapomnianych wrażeń dostarczą

PAJUJO to polski zespół reggae i gatunków pokrewnych grający dla nas od 2005 roku. Zespół wywodzi się z woj. opolskiego dokładniej z Praszki. Grają reggae pod różną postacią, począwszy od roots reggae przez ragga po energetyczne ska i rocksteady.

ALICETEA to kolejny zespół, który w tym roku zawita do Kunice.
Alicetea to radomski zespół tworzony przez siedmiu muzyków, prezentujących energetyczną i stylistyczną fuzję dźwięków – od rocka, reggae, przez funkowe rytmy do kompozycji z potężnym kopem. Ma na koncie zagranych kilkaset koncertów zarówno w kraju i za granicą, w tym na największych scenach takich jak Przystanek Woodstock. W 2008 wydał swoją pierwszą płytę pt. „Muzyka Moja Broń”, w 2013 r. album „Wyspy Planety Układy”. Przez ponad 10 lat swojej działalności zagrał kilkaset koncertów w wielu miejscach w Polsce(m.in. na Przystanku Woodstock), a także poza granicami kraju. 19 grudnia 2018 r. zespół wydał trzeci oficjalny album zatytułowany Idylla, z którego utwory możemy usłyszeć w rozgłośniach radiowych w całym kraju. Fani, którzy znają i lubią radomski skład za różnorodność i podróże międzygatunkowe, nie zawiodą się. Ci, którzy oczekują czegoś nowego, również będą mogli usłyszeć jak Herbatniki eksplorują kolejne stylistyczne zakątki muzyki, odnajdując się w energicznych połączeniach stylistyki rocka, reggae, ska i elektroniki.
Zespół tworzą: Daniel Adamczyk – wokal, Piotr Nieciecki – klawisze, gitara, Michał Pogoda – bas, Marcin Niewczas – gitara, Artur Sulikowski – perkusja, Grzegorz Olewiński –puzon, Damian Czarnecki – trąbka.
Zespół JAMAJKI powstał w 2021 z inicjatywy dwóch tyszan- Michała ,,MAJKI”-ego Knieżyka i Daniela Pejsa. Brzmienia zespołu opierają się głównie o twórczość i kompozycje autorskie MAJKIEGO stworzone przez ostatnich kilka lat z muzyczną aranżacją całego zespołu. Muzyka zespołu mocno nawiązuje do klimatów reggae rodem z Jamajki, a w połączeniu z nowoczesnymi dźwiękami, daje słuchaczom powiew świeżości i unikalności na rynku muzycznym. W tekstach piosenek, każdy może odnaleźć siebie i sytuacje, które go dotyczą, stąd przekonanie, że jest to muzyka dla każdego, nie zależnie od wieku czy przekonań życiowych.
Na początku 2023 roku zespół wydał swoją pierwszą płytę EP, na której znalazło się pięć zróżnicowanych utworów. Od szybszych bardziej tanecznych i dancehall’owych brzmień po spokojną balladę dla duszy i zmysłów. Obecni są również w mediach społecznościowych i streamingach gdzie znajdują się m.in. ich teledyski promujące płytę. Zespół, który zaskoczy nie jednego z Was, przygotujcie się na nowość w Kunicach – zespół JAMAJKI

Rastafajrant powstał w 2015 roku z inicjatywy Grzegorza Kozioł. Zespół ma na swoim koncie około 300 koncertów klubowych i plenerowych w Polsce i Republice Czeskiej m.in. na Reggaenwalde Festiwal, Orange Warsaw Marathon, Regałowisku Bielawa, Rock Reggae Festiwal w Brzeszczach, Festiwalu Error, otwarciu UEFA Euro U-21, wielu dniach miast, gmin, juwenaliach i koncertach WOŚP.
Rastafajrant wielokrotnie gościł jako support zespołu KULT na Pomarańczowej Trasie w 2018, 2019 i 2022 roku grając m.in. w katowickim Spodku, warszawskiej Stodole, łódzkiej Wytwórni czy Arenie Gdynia. W marcu 2018 Rastafajrant wystąpił na zaproszenie Farben Lehre jako jeden z gości trasy „Punky Reggae Live” koncertując wspólnie z Farben Lehre, Gutkiem (Indios Bravos), The Analogs i Big Cyc. 
Członkowie zespołu kilkukrotnie gościli na antenie ogólnopolskiej telewizji.
Grupa ma na koncie cztery klipy, dwie płyty EP-ki, a już końcem tego roku ukaże się pierwsza płyta długogrająca zespołu.

Reaguj – Pokaż uczucia !!!

Tak w skrócie można opisać to co od ponad 3 lat proponuje konstancińsko- piaseczyńskie Reagguy w składzie Ola-voc, Przemo -voc.git, Tomo – git, Młodula – drums, Krzych – bongosy, kiedyś Kuba, a teraz Mele – bass , czasem  Wojnar – trąbka + okazjonalnie grono gościnnych muzyków. Swój repertuar opierają głównie na kompozycjach autorskich sporadycznie sięgając po covery.

Ich muzyka w dużej mierze oparta jest na reaggowej pulsacji z głębokim polskim sznytem bez „napinki” w stronę wszelkich radykalizmów. Trochę mistycyzmu, osobistych odczuć oraz doświadczeń, ogólnych prawd życiowych i co najważniejsze pozytywny przekaz niezmiennie nastrajający do przyjemnego bujania się w rytm około jamajskich dźwięków.

Tam gdzie liczy się prawda, miłość i dobro nie może zabraknąć i nas dlatego z przyjemnością zagramy na każdym koncercie wyrażającym radość z życia oraz jego szacunek.

Festiwal Reggae nad Jeziorem