Powitania wakacji w gminie Kunice

W piątek 23 czerwca od godziny 15:00 Sołtys, Rada Sołecka oraz Wiejski Ośrodek Kultury w Rosochatej zapraszają dzieci na wspólne Powitanie Wakacji. W programie mnóstwo atrakcji, konkursy i zabawy z grupą Chomiak Event. Dla dzieci dostępne będą dmuchańce, wata cukrowa i wspólne malowanie na polanie. Impreza odbędzie się na terenie rekreacyjno-sportowym w Rosochatej.

Do wspólnego Rozpoczęcie Wakacyjnej Przygody zapraszają również Sołtys Szczytnik Małych, Sołtys Spalonej oraz Radny Piotr Skorski. Przygotowane będą atrakcje dla dzieci oraz wspólny poczęstunek. Odbędzie się również konkurs strzelania do tarczy z karabinku pneumatycznego. A to wszystko w sobotę 24 czerwca w Spalonej (ul. Młynarska) od godziny 14:00.

24 czerwca od godziny 16:30 w Jaśkowicach w parku „Pod Dębami” na tradycyjne obchody Nocy Świętojańskiej zapraszają wszystkich serdecznie Radny, Sołtys, Rada Sołecka oraz Wiejski Ośrodek Kultury. Noc świętojańska wywodzi się z tradycji Nocy Kupały – rodzimego święta zakochanych. Jest to także święto ognia i wody, słońca i księżyca oraz dobrobytu, urodzaju i szczęścia. Tradycją tej nocy jest palenie ogniska oraz puszczanie wianków na wodę. Nie zabraknie również szukania legendarnego kwiatu paproci, który zakwita tylko w tę jedną noc, a znalazcy gwarantuje bogactwo i szczęście. Gospodarze imprezy przygotują także poczęstunek oraz atrakcje dla najmłodszych. Wystąpi również „Kapela Kunice”, a całość uwieńczy wspólna zabawa taneczna z DJ-em.

Powitania wakacji w gminie Kunice