1.Igrzyska Sportowe gminy Kunice

W dniu 10 grudnia 2022 w hali sportowej w Spalonej miały miejsce „igrzyska sportowe Gminy Kunice”

Impreza zorganizowana została w ramach projektu mieszkańców Kunic sfinansowanego z funduszy sołeckich na rok 2022.
Pani Dyrektor szkoły w Spalonej, Jolanta Kozula, udostępniła niezbędne pomieszczenia i sprzęty, natomiast dzięki zaangażowaniu pedagogów z kunickich szkół: Pani Magdalenie Michnowicz ze Szkoły w Spalonej, Panu Kamilowi Jazowieckiemu z Bieniowic, Pani Marcie Zapaśnik-Gałęza z Kunic, Pani Elżbiecie Kopij z Rosochatej  nie brakowało atrakcji i konkurencji sportowych. Przygotowane zostały następujące konkurencje: rzut do kosza, wieloboje na torze przeszkód, strzelanie i obrona rzutów karnych, malowanie świątecznych kartek oraz klejenie łańcucha świątecznego.

W ramach przerywnika w konkurencjach sportowych dzieci i dorośli tańczyli w rytmie skocznej muzyki. Każde dziecko przywitane zostało przez Mikołaja i obdarowane słodkościami a na zakończenie imprezy wspólnie udekorowano choinkę ozdobami wykonanymi przez dzieci a Mikołaj wręczył dzieciom słodycze na drogę powrotną do domu. W organizację spotkania zaangażowani byli dorośli mieszkańcy naszej Gminy w ramach dobrowolnej, oddolnej ich inicjatywy za co należą się serdeczne podziękowania.

Spotkanie prowadził mieszkaniec Kunic Pan Paweł Garbicz, który wystąpił z wnioskiem o organizację tego typu przedsięwzięcia w czasie podziału funduszu sołeckiego na rok 2022 a mieszkańcy Kunic pozytywnie zaopiniowali i przegłosowali wniosek.

We wspólnej zabawie udział wzięły zarówno dzieci, jaki i rodzice, frekwencja dopisała a podziękowania składane przez wychodzących wskazują na potrzebę takich luźnych spotkań.
W tych igrzyskach nie wygrana była kluczowa ale wspólna zabawa i integracja mieszkańców.

Gmina Kunice

>> RELACJA Z I IGRZYSK SPORTOWYCH GMINY KUNICE <<

1.Igrzyska Sportowe gminy Kunice