Święto Niepodległości w gminie Kunice z patriotyczną nutą

104 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości będzie obfitowała w wiele wydarzeń muzycznych, plastycznych czy nawet kulinarnych.

Dzień 11 listopada  rozpocznie się od uroczystego wciągnięcia flagi na maszt, który powstał w wyniku akcji „Pod Biało-Czerwoną”.  Mieszkańcy spotkają się o godzinie 11.30 na skwerze przed budynkiem urzędu gminy. Tam nastąpi wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, następnie okolicznościowe przemówienie. Wielkim wydarzeniem będzie również uroczyste otwarcie Klubu Seniora.

Dzień wcześniej bo 10 listopada o godz.17.00 w Rosochatej mieszkańcy spotkają się, by uczcić narodowe święto. Poezja i muzyka, tematem nawiązująca do najważniejszych wartości, jakimi są patriotyzm, wolność oraz niepodległość, będą głównym wydarzeniem wieczoru patriotycznego. Wystąpią  w nim mieszkańcy Rosochatej oraz Kapela Kunice. Muzyczno-poetyckie spotkanie zainauguruje niepodległościowy weekend w gminie Kunice.

12 listopada o godz. 18.00 mieszkańcy Pątnowa Legnickiego zapraszają na finał projektu realizowanego z GOKiS Kunice  „Powiedz mi babciu, powiedz mi dziadku, skąd nasz ród?” w ramach zadania Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury +. Inicjatywy Lokalne 2022”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Oddolna inicjatywa Tomasza Czubaka – autora projektu, to święto piosenki patriotycznej. Koncert młodzieży ze Studia Piosenki GOKiS Kunice oraz recital  Mateusza Nagórskiego pt. „Jacek Kaczmarski o wolności” to zwieńczenie działań, które mają uświetnić Dzień Niepodległości. W sali Wiejskiego Ośrodka Kultury w Pątnowie obejrzeć będzie można plastyczne prace dzieci, posmakować cukierniczych wyrobów , które wezmą udział w konkursie pt. „Patriotyczne ciasto” oraz przede wszystkim porozmawiać z mieszkańcami o ich korzeniach, o tym skąd ich ród. Wywiady z seniorami, rodzinne pamiątki to tylko element do obudzenia wspomnień z dzieciństwa.

Kolejny dzień – 13 listopada to koncert Nikoli Wardy w Wiejskim Ośrodku Kultury w Spalonej. Punktualnie o 18.00 Nikola wraz z zespołem zaśpiewa „Koncert dla Niepodległej”.

Święto Niepodległości w gminie Kunice z patriotyczną nutą