Wielka Kunicka Majówka kolejny raz pełna gwiazd

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach 28 maja 2022 r. od godziny 14.00 zaprasza nad jezioro na  Wielką Kunicką Majówkę. „I nikomu nie wolno się z tego śmiać”, ponieważ ten właśnie przebój na pewno zaśpiewają razem z członkami topowego zespołu Kobranocka ci, którzy przybędą na imprezę. Wszystko pójdzie gładko jak „Jedwab”, bo i ten utwór będziemy mogli usłyszeć w wykonaniu rockowej kapeli Róże Europy. To tylko dwa tytuły utworów, które zapowiadają noc gwiazd nad Jeziorem Kunickim.

Zakończenie sezonu majówek w gminie Kunice corocznie jest okazją do udziału w wydarzeniu kulturalnym, które przyciąga do Kunic mieszkańców oraz gości podążających za fanami zespołów zapraszanych na tę imprezę. W tym roku organizatorzy zapowiadają kolejny hit, czyli w koncerty znanych kapel rockowych – Kobranockii Róż Europy.

Kobranocka to zespół, który swoją karierę na muzycznej scenie rozpoczął w latach 80-tych. Muzyka w stylu punk i mocno pacyfistyczne teksty to element wyróżniający tę formację. Ale ponieważ miłość jest największym spośród wszystkich uczuć, to przebój „Kocham cię jak Irlandię” osiągnął szczyty list przebojów i jest sztandarowym utworem zespołu do dnia dzisiejszego. Ich pierwsze poważne muzyczne wyzwanie to trasa koncertowa z niemieckim zespołem DieTotenHosen. Lata największej popularności Kobranocki, „to była trochę jazda bez trzymanki, punk’n’roll w pełnej krasie. Wtedy najważniejsza była treść, a nie opakowanie i kasa wpakowana na promocję. Ludzie też po upadku komuny zaczęli oddychać pełną piersią i sami decydowali, czego chcą słuchać” – można wyczytać we wspomnieniach artystów. Ich żywiołem są przede wszystkim koncerty na żywo, dlatego ci, którzy wybiorą się do Kunic, na pewno dostaną sporą dawkę dobrej muzyki i poczują rockową atmosferę, a stworzą ją  Andrzej „Kobra” Kraiński – śpiew, gitara, Jacek „Szybki Kazik” Bryndal – gitara basowa, śpiew, Jacek Moczadło – gitara, Mateusz Senderowski – perkusja.

Róże Europy  to kolejna gwiazda zapowiadana przez GOKiS Kunice na majowy wieczór. Formacja, która zapisała się na stałe w historii polskiego rocka. Co ciekawe, był pierwszym polskim zespołem, który za wydanie albumu otrzymał miliard (niestety starych) złotych.  Róże Europy powstały w 1983 roku w Warszawie. Założycielem, wokalistą i liderem jest Piotr Klatt. W 1985 roku zespół wystąpił na Festiwalu w Jarocinie. Debiutancka płyta „Stańcie przed lustrami” ukazała się w 1988 roku. Największy przebój Róż Europy to pochodząca z 1992 roku piosenka „Jedwab”. Choć cały czas nagrywają płyty i koncertują, to sukcesu „Jedwabiu” do tej pory nie udało się powtórzyć.  Chłopaki ciągle czują głód grania, a ich fani głód bawienia się podczas ich koncertów, dlatego organizatorzy spodziewają się sporej publiczności.

To nie koniec muzycznych atrakcji przygotowanych na ten dzień. Kuśka Brodhers – to zespół, który powstał w Olsztynie w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych.  Grają melodyjnego punk rocka z  przewrotnymi tekstami. Najmocniejszą stroną grupy są koncerty. „Specyficzny klimat i kontakt z publicznością powodują, że występy Kuśka Brodhers to bardziej otwarte happeningi niż konwencjonalne koncerty rockowe: bez rozpiski, z dużym udziałem widowni i sporą dozą improwizacji” – piszą o sobie artyści.

Wielka Kunicka Majówka to dzień, który umilą nam występy kunickich dzieci i młodzieży ze Studia Piosenki, który pod kierownictwem Pawła Lenara przygotował program na letnie majowe popołudnie. To właśnie wychowankowie gokisowych sekcji muzycznych rozgrzeją młodszą część publiczności przed występami Centrum Uśmiechu, który jest niewątpliwie największą atrakcją dla najmłodszych. Owocowo- jarzynowe hity tej grupy śpiewają dzieci z całej Polski. „Gruszkę” czy „Olimpiadę w Jarzynowie” zna praktycznie każde dziecko w kraju. Barwne kreacje na scenie i interaktywna zabawa z zespołem to propozycja, która na pewno spodoba się najmłodszej publiczności.

Jak zwykle na Wielkiej Kunickiej Majówce organizatorzy zadbają nie tylko o duchową ucztę, ale także inne atrakcje. Zapraszają na darmowe wielkie dmuchańce, popcorn i watę cukrową. W strefie dziecięcej nie zabraknie atrakcji i okazji do dobrej zabawy. Dorośli znajdą również dla siebie przekąski w punktach gastronomicznych. Tradycją Kunic jest to, że przygotowują je panie z kół gospodyń wiejskich z terenu gminy.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko zarezerwować sobie  w kalendarzu datę 28 maja i od godziny 14.00 korzystać w pełni z tego, co przygotował w swej ofercie GOKiS Kunice.

Wielka Kunicka Majówka kolejny raz pełna gwiazd