Święto Niepodległości w gminie Kunice

Setna, sto pierwsza, sto druga….

każda jest tak samo ważna

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach uczcił 102 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Każdego roku data 11 Listopada gromadziła w hali widowiskowo sportowej w Spalonej tłumy mieszkańców gminy Kunice na wspólnym świętowaniu uroczystości. Był polonez, występy uczniów szkół podstawowych,  dzieci ze studia piosenki, które działa w GOKiS Kunice oraz recitale gwiazd, które patriotycznym koncertem zawsze uświetniały to ważne dla każdego Polaka wydarzenie. Na scenie występowali m.in. Stanisław Sauć oraz Dorota Regmunt vel Sobieszczańska. Tradycją było także wspólne śpiewanie utworów, które  przypominają nam dzieje narodu polskiego i jego ogromną determinację w dążeniu do niepodległości.

– W tym roku sytuacja związana z pandemią skłoniła nas do poszukiwania innych rozwiązań, jeśli chodzi o uczczenie tak ważnej rocznicy. Jeśli nie możemy spotkać się na żywo, to wykorzystajmy technikę i jej możliwości. Tuż przed całkowitym zamknięciem placówek kulturalnych nagraliśmy koncerty i recytacje młodych mieszkańców z terenu gminy Kunice występujących w patriotycznym projekcie „Dla Polski”. Są to dzieci, które na co dzień bawią się i uczą w naszych wiejskich ośrodkach kultury, które korzystają z atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu. Ponieważ misją takich instytucji jak nasza jest krzewienie kultury i wychowywanie w patriotycznym duchu, postanowiliśmy połączyć talenty uczestników naszych zajęć w jedno wspólne patriotyczne wydarzenie, by w taki sposób uczcić 102 rocznicę odzyskania przez Polskę

W projekcie wzięło udział 42 dzieci w różnym wieku – od trzyletniego Adasia  Kubickiego po 17-letnią Marcelinę Kubiak. Uczestnicy przygotowali do prezentacji  utwory muzyczne i literackie najbliższe ich sercu. Pokazali wdzięczność tym wszystkim, dzięki którym możemy dziś cieszyć się wolnością oraz piękno naszej ojczyzny. Patriotyczny upominek od młodych mieszkańców gminy Kunice można obejrzeć na stronie kunickiego ośrodka kultury www.gokis-kunice.pl. Mimo że nie będzie możliwości spotkania na żywo, to program ma szansę obejrzeć jeszcze więcej widzów niż pomieściłaby hala widowiskowo-sportowa w Spalonej.

Święto Niepodległości w gminie Kunice