Lato z GOKiS Kunice pełne atrakcji dla najmłodszych

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu z zachowaniem wszelkich środków ostrożności zapewnia dzieciom z terenu gminy atrakcyjne wakacje. Zorganizowany wypoczynek rozpoczął się już 13 lipca i potrwa do 24 dnia miesiąca. Po tygodniu już inna 30 osobowa grupa rozpocznie swoje wymarzone wakacje z GOKiS-em.

Pierwszy dzień jest momentem na integrację i dobrą bezpieczną zabawę. W tym roku na salę ośrodka kultury wkroczyła kuchnia molekularna oraz zabawa w mieszanie kolorów. Pan Rafał Łęcki z centrum edukacyjnego „Zielona Mysz” przeprowadził wspólnie z uczestnikami warsztaty optyczne. Gra kolorów, mieszanie barw podstawowych była świetną edukacją. Przyroda odkryła swe tajemnice, gdy młodzi kucharze stworzyli własne Gumisie. Smakowały wybornie.

Edukacja, rozrywka i trochę sportu, to kolejne dni z GOKiS-em Kunice. Wtorkowy wyjazd to seans filmowy w  kinie Helios. Wszystkie dzieci kibicowały tytułowemu  Sonikowi, aby był bezpieczny i znalazł swój prawdziwy dom. Zwiedzanie zespołu klasztornego w Lubiążu  to poszukiwanie elementów baroku w tym cudownym zabytku. Dzieci zobaczyły salę książęcą, odnalazły barokową iluzję i sprawdziły na żywo powiedzenie, że „każdy święty ma swoje wykręty”, patrząc na pozycje ciała aniołków zdobiących salę. Jaworzyna Śląska była nie lada atrakcją szczególnie dla fanów wielkich maszyn. Wiekowe lokomotywy, parowozy spalinowe, przejazd kolejką i wreszcie budowanie własnych makiet wypełniły kolejny dzień uczestników wypoczynku. Wizyta w Parku Wrocławskim w Lubinie to doświadczenie obcowania z przyrodą, karmienie młodych zwierząt oraz zabawa na kręgielni.

Dzieci z niecierpliwością czekają już na atrakcje kolejnego tygodnia

Lato z GOKiS Kunice pełne atrakcji dla najmłodszych