Etap Gminny Konkursu Pegazik w Bieniowicach

W wędrówkę po świecie wyobraźni zabrali nas uczestnicy Gminnych Eliminacji Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”, który odbył się w gminie Kunice. Organizatorem jubileuszowych, bo 25 eliminacji, był Wiejski Ośrodek Kultury w Bieniowicach. Niejednokrotnie już recytatorzy pokonywali kolejne etapy konkursu, by wystąpić w konkursie finałowym, który odbywa się w Kłodzku.

W tym roku w dwóch kategoriach wiekowych wystartowało łącznie 21 recytatorów, którzy próbowali odkrywać przed licznie zgromadzoną widownią tajemnice słownych łamigłówek, wzbudzać emocje, uczucia, kreować fantastyczne światy w wyobraźni słuchaczy. Każdemu z uczestników udało się to osiągnąć. Jury konkursu zdecydowało o wyborze najlepszych.

W kategorii „młodsi” (kl. IV-VI), zwyciężyła Marcelina Drozd, drugie miejsce zajęła Gabriela Ostrowska, trzecie Julia Owczarek. Jury w tej kategorii wyróżniło Wiktorię Czarny.

W kategorii „starsi” (kl. VII-VIII), laureatką została Gabriela Zarzycka. Na drugim miejscu znalazła się Natalia Zapotoczna, na trzecim Natalia Kostyszak. Wyróżnienie trafiło do Zuzanny Gulewicz.

Laureatki, które zdobyły pierwsze i drugie miejsce w każdej z kategorii będą reprezentować gminę w kolejnym etapie konkursu.

Etap Gminny Konkursu Pegazik w Bieniowicach