Kolejna Folk Biesiada za nami

IV Kunicka Folk Biesiada już za nami, tradycyjnie na otwarcie ulicami Kunic przeszedł barwny, rozśpiewany korowód składający się ze wszystkich zespołów które wystąpiły podczas tegorocznej edycji. Jak co roku korowód poprowadził sołtys Kunic Władysław Mielniczuk. Na IV Kunickiej Folk Biesiadzie usłyszeliśmy dziesięć zespołów ludowych.
W tym roku na scenie nad jeziorem przy GOKiS Kunice wystąpiły: „Kumoszki” z Prochowic, „Wesoła Gromadka” z Gromadki, zespół „Przyjaciółki” z Chojnowa, „Czewniawianki” z Czarna, „Polanie” z Kwietna, kapela „Kulinianie” ze Środy Śląskiej, „My Słowianie” z Gromadki, „Herbuty” z Tomisławia, Kapela Kunice – prawdziwe gwiazdy sceny ludowej.

Wybór terminu organizatorów imprezy okazał się strzałem w przysłowiową dziesiątkę, ponieważ pogoda była przepiękna, a słońce było z uczestnikami przez cały czas trwania biesiady.

Trwająca kilka godzin biesiada porwała do wspólnej zabawy mieszkańców Kunic oraz wszystkich przybyłych, a serwowany przez organizatorów bigos strażacki wykonany przez Józefa Giedrojcia znikał w oczach.
Nie zabrakło znamienitych gości, w tym dniu do Kunic przybyli: Posłowie na sejm RP Elżbieta Stępień i Robert Kropiwnicki, Starosta legnicki Adam Babuśka, vice Starosta Janina Mazur, Kazimierz Burtny Prezes Powiatowej organizacji PSL w Legnicy, Komendant Straży Pożarnej Józef Giedrojć, oraz Prezes Stowarzyszenia Krajobrazy Tadeusz Samborski.

Kolejna Folk Biesiada za nami