Sąsiedzi na szantowej scenie

Jeziora szum, zespołów szantowych śpiew, kawałek plaży pośród drzew, a na niej miłośnicy festiwalu Szanty Kunice 2018, bawią się przy pierwszych kapelach. A jako pierwsza stanęła na scenie festiwalowej załoga zespołu Syndrom Beczki. Kurs na Kunice obrali po to, by zaprezentować co im w duszach gra, bo gra bardzo mocno, mimo że od morza dzielą ich setki kilometrów.

Szkocja, Irlandia, Bretania – w podróż po tych krajach zabrać kunicką publiczność mogła tylko grupa Sąsiedzi. Sąsiedzi zachwycają swoim kunsztem już po raz kolejny. Za instrumenty służą im bowiem ich głosy. Grają folk celtycki, a ten jest nieobcy bywalcom kunickiego festiwalu.

Sąsiedzi śpiewają, a zza horyzontu wyłania się już kapela Za Horyzontem. To kolejna gwiazda tegorocznego festiwalu. Szkocja, Irlandia, Bretania – w podróż po tych krajach zabrać kunicką publiczność mogła tylko grupa Sąsiedzi.

W Kunicach trwają zmagania żeglarzy na jeziorze kunickim, zawodnicy startują w dwóch klasach: Omega oraz 470.

Wystartowało kilkanaście załóg. Regaty rozgrywane o Puchar Wójta Gminy Kunice już tradycyjnie są imprezą towarzyszącą XXVIII festiwalowi. W niedzielę rozdanie nagród.

 

Sąsiedzi na szantowej scenie