Strachy będą straszyć od 17:00 na majówce

Ostatnia sobota maja jak co roku bogata w atrakcje w Kunicach. Rano pięć drużyn zawalczy w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Kunce, na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Spalonej „Orlik 2012”. Rywalizować będą ze sobą reprezentacje czterech szkół podstawowych z terenu gminy Kunice, oraz goście turnieju drużyna z Brühl. Przed turniejem odbędą się  warsztatach edukacyjne dotyczących zasad gry w piłkę nożną. Uczestnicy zmagań na boisku wezmą udział w Kunickiej Majówce, która rozpocznie się o godzinie 12:00 nad Jeziorem Kunickim. Przewidziany jest poczęstunek dla gości, wspólne gry, zabawy językowe, integracja oraz animacje.

Kunicka Majówka kończy sezon imprez majowych na terenie gminy Kunice, wydarzenie rozpocznie się występami dzieci i młodzieży ze szkół z terenu całej gminy, w tym roku udział wezmą również najmłodsi mieszkańcy na co dzień uczęszczający do Przedszkola Samorządowego w Kunicach. Swoje występy będą miały również dzieci biorące udział w sekcjach organizowanych na co dzień przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach. Zajęcia taneczne, oraz warsztaty wokalne cieszą się dużą popularnością, a dzieci z radością zaprezentują swoje umiejętności nabyte w czasie zajęć. Dla małych mieszkańców przez cały czas trwania majówki czekać będą specjalnie dla nich przygotowane ogromne darmowe dmuchańce, z których dzieci będą mogły korzystać. Na scenie około godziny 15:00 pojawi się zespół Grey Fruit z Wrocławia, czteroosobowa grupa tworzona przez Tomasza Kubala – klawisze, akordeon, wokal, Michała Kościukiewicza – gitara elektryczna & wokal, Kubę Bieleckiego – gitara basowa, Aleksandra Białka – perkusja. Zespół istnieje od 2012 roku i gra energetyczną muzykę dka-funkowy. Około godziny 17:00 na scenie nad malowniczym Jeziorem w Kunicach pojawi się gwiazda tegorocznej majówki, zespół Strachy Na Lachy.  Formacja powstała w roku 2001, założycielami zespołu byli Grabaż i Andrzej „Kozak” Kozakiewicz. Grupa znana między innymi z utworów takich jak: „Dzień dobry kocham Cię”, „Piła Tango”, „Twoje oczy lubią mnie”, „Raissa” i wiele innych uważanych za utwory kultowe. Zespół gra muzykę z pogranicza ska, reggae, folku i rocka.

Majówkę Kunicką zakończy zabawa taneczna, podczas której zagra lokalny zespół „Puls” doskonale znamy i lubiany przez kunicką publiczność. Zabawa potrwa do godziny 23:00.

Jak co roku wstęp na majówkę jest całkowicie darmowy, organizatorzy zapraszają serdecznie do wspólnej zabawy.

https://www.youtube.com/watch?v=QiD4FHv7H80

https://www.youtube.com/watch?v=_5kyqo8zWbo

https://www.youtube.com/watch?v=qHDfguApk00

Strachy będą straszyć od 17:00 na majówce