VII Festiwal Reggae Nad Jeziorem już 25 sierpnia

Już po raz siódmy w ostatni weekend sierpnia Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach zaprasza na niezwykły Festiwal Reggae Nad Jeziorem. Nad przepięknym i malowniczym jeziorem w Kunicach będą rozbrzmiewać rytmy prosto z serca gorącej Jamajki.

W sobotę 25 sierpnia będziemy mogli usłyszeć na terenie dawnego ośrodka LOK-u niezwykle klimatyczne brzmienia, łączące elementy jamajskiej muzyki ludowej z rytmami soulu i bluesa. Festiwal jest niesamowicie klimatyczną imprezą, na którą każdego roku do Kunic Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza najbardziej znane polskie grupy grające muzykę reggae. Tegoroczny festiwal rozpocznie się występem zespołu The Messengers, którzy przyjadą z Wrocławia. Grupa powstała w 2014 roku, fundamentem była miłość do harmonii i rytmu muzyki reggae lat 70′ oraz pragnienie dzielenia się nią z innymi, szczególnie ze względu na jej uniwersalne przesłanie. Zespół tworzą muzycy z wieloletnim doświadczeniem. The Messengers charakteryzuje solidna sekcja rytmiczna i rozbudowane partie wokalne.

W 2017 roku zespół zdecydował się zaprezentować swój autorski materiał z domieszką klasyków gatunku szerszemu gronu, czego wynikiem był debiutancki koncert na Dub Arena #9. Obecnie  pracują nad swoją pierwszą płytą oraz przygotowują się do kolejnych koncertów.

Na tegorocznej scenie Festiwalu Reggae Nad Jeziorem wystąpi pięć zespołów.

VII Festiwal Reggae Nad Jeziorem już 25 sierpnia