Zimowy wypoczynek  z GOKiS Kunice

Półkolonie, zabawy karnawałowe, dmuchańce, warsztaty – artystyczne, ekologiczne, kulinarne, rękodzieła oraz wycieczki edukacyjne i turystyczne, wyjścia do kina czy Muzeum Miedzi to paleta propozycji, którą na ferie zimowe 2024 przygotował GOKiS Kunice dla najmłodszych mieszkańców gminy, aby zapewnić ciekawy czas podczas dwutygodniowej laby od szkoły. Każdy dzień  obfitował w różne wydarzenia, w których w sumie udział wzięło ponad 300 dzieci. Niestety czas beztroskiej zabawy szybko minął, a dzieciom pozostaną już tylko dobre wspomnienia, kolejne doświadczenia i nowe znajomości.

Wśród zajęć dbających o zdrowy ruch była zumba, zabawy w parku trampolin, zabawy ze śniegiem na świeżym powietrzu oraz tańce-wiwijańce podczas każdej zabawy karnawałowej zorganizowanej z animatorami ruchu. Każde dziecko na balu karnawałowym prezentowało się w fantastycznym stroju,a zabawa zapewniła uczestnikom magiczną rozrywkę w świecie bajek, muzyki i tańca.

Skoki, wspinaczki i zjazdy czy zabawy koordynacyjne na dmuchańcach to była równie atrakcyjna forma rozrywki dla najmłodszych. Aby uzupełnić spalone kalorie, instruktorki przygotowały najsłynniejszą w okolicy czekoladę na gorąco.

Edukacja przez zabawę to między innymi praca z drewnem – jego obróbka oraz dekorowanie. W wyniku działań twórczych dzieci powstały oryginalne ozdoby, które zawisną w wielu domach jako bezcenna, bo własnoręcznie wykonana, pamiątka z ferii. W ramach edukacji etno uczestnicy poznali  zwyczaje i obrzędy, odmiennej od europejskiej – kultury Maroka i Tybetu. Wiedzę przekuli od razu w praktykę i wykonali kolorowe maski. Wspólne gotowanie, pieczenie i przygotowywanie smacznych przekąsek to także forma edukacji nie tylko dla łasuchów. Technologia przygotowywania potraw, czytanie ze zrozumieniem, postępowanie wg instrukcji, kultura podania i spożywania posiłku oraz zasady bezpieczeństwa to umiejętności, które przydają się w każdej rodzinie i nie tylko z okazji ferii. Interesującym dla dzieci wydarzeniem była wycieczka do Time Gates w Jeleniej Górze – niezwykła podróż w czasie i przestrzeni. Zwiedzanie rozpoczął pokaz działania wielkiej cewki Tesli strzelającej 1,5- metrowymi piorunami do muzyki z filmu “Piraci z Karaibów”. Następnym etapem była obserwacja eksperymentów z ciekłym azotem. Na twarzach dzieci malowały się uśmiechy i miny pełne zachwytu. Po pokazie wszyscy przeszli przez 5 bram czasu, a na trasie zwiedzania przez wielkie komory i kręte tunele spotkali Liczyrzepę, czyli Ducha Gór i strażnika legend Karkonoszy, żołnierzy Napoleona, Mandragora, laborantów i zielarkę i wreszcie pociąg wypełniony sztabkami złota. Wizyta w Muzeum Miedzi w Legnicy to, oprócz zwiedzania, warsztaty, podczas których dzieci własnoręcznie ozdobiły drewniane magnesy na lodówkę . Na zaproszenie WOK Pątnów  Legnicki pracownicy z Urzędu Celno-Skarbowego  we Wrocławiu przeprowadzili zajęcia w ramach akcji edukacyjnej ” Hazard – nie daj się wciągnąć „. Były to bardzo ciekawe zajęcia, a  dzieci chętnie brały udział w dyskusji. Mogły dowiedzieć o tym, jak niebezpieczne są z pozoru niewinne gry i jakie są skutki uzależnień od gier hazardowych. Nie zabrakło wśród atrakcji także edukacji filmowej i seansów w Kinie Helios.

Ferie dobiegły końca. Dziękujemy wszystkim dzieciom spędzającym wolny czas razem z nami za ich obecność oraz dobrą energię. Mamy nadzieję, że latem również będziecie z nami. Zapraszamy na kolejne wydarzenia kulturalne.

« z 2 »
Zimowy wypoczynek  z GOKiS Kunice