Ferie zimowe w Wiejskim Ośrodku Kultury w Pątnowie Legnickim

Minął pierwszy tydzień zimowych ferii w Wiejskim Ośrodku Kultury w Pątnowie Legnickim. W ramach zajęć dzieci odwiedził pan Jacek Szukiewicz z Nadleśnictwa Legnica który poprowadził warsztaty o tym jak zachowywać się w lesie. Dzieci dowiedziały się jak zachować się w czasie pożaru lasu, jak niebezpieczne jest wypalanie traw oraz jakie zwierzęta zamieszkują nasze pobliskie lasy. Dzieci miały okazję zobaczyć małego nietoperza, szczęki bobra oraz pióro orła. Każdy otrzymał upominki, nie zabrakło pysznego poczęstunku, były gofry z bitą śmietaną i owocami.

W czasie ferii odbyły się również zajęcia z panią Adrianą Zywer, która pokazała dzieciom jak szybko można na maszynie do szycia uszyć czapkę. Każdy miał okazję sam uszyć własną czapką. Po ciężkiej pracy wszyscy zajadali się drożdżowymi bułeczkami.

Na zajęciach kulinarnych dzieci samodzielnie lepiły pierogi, co prawda farsz był przygotowany odpowiednio wcześnie, jednak z ciastem i klejeniem już trzeba było sobie poradzić samemu. Co nie sprawiło żadnego problemu, każdy przygotował dla siebie po dużym talerzu pierogów. Na koniec odbyło się to co najlepsze, czyli degustacja.

Z okazji zbliżającego się święta babci i dziadka odbyły się warsztaty artystyczne na których dzieci samodzielnie wykonywały upominki dla babć i dziadków. Powstały piękne laurki, łapacze snów oraz bransoletki.

Zimowa aura sprzyjała do zabaw na świeżym powietrzu, były aniołki na śniegu, bitwa na śnieżki oraz wspólne lepienie świetlicowego bałwana. Drugi tydzień ferii też zapowiada się aktywnie i ciekawie a dzieci na nudę skarżyć z pewnością się nie będą.

Ferie zimowe w Wiejskim Ośrodku Kultury w Pątnowie Legnickim