Zapraszamy do biegania i zabawy

26 sierpnia 2023r. nad jeziorem w Kunicach kolejna kultowa impreza dla miłośników dobrej muzyki. Od godziny 16.00 przed Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Kunicach rusza maraton słonecznych dźwięków, czyli Festiwal Reggae.

Organizatorzy zaprosili w tym roku zespoły goszczące na stałe na polskich festiwalach reggae, ze znacznym dorobkiem muzycznym, tworzący niezapomniany klimat rodem z Jamajki. Na kunickiej scenie wystąpią: PAJUJO, ALICETEA, JAMAJKI, RASTAFAJRANT, REAGUJ.

Festiwal Reggae w Kunicach to swoista fuzja dźwięków od rocka, reggae, przez funkowe rytmy do kompozycji z mocnym uderzeniem. Różnorodność instrumentów i podróże międzygatunkowe, kolejne stylistyczne zakątki muzyki  będą gratką dla wszystkich, którzy wezmą udział w tym muzycznym wydarzeniu. W tekstach piosenek reggae, każdy może odnaleźć siebie i sytuacje, które go dotyczą, stąd przekonanie, że jest to muzyka dla każdego, niezależnie od wieku czy przekonań życiowych.

 „Tam gdzie liczy się prawda, miłość i dobro nie może zabraknąć i nas, dlatego z przyjemnością zagramy na każdym koncercie wyrażającym radość z życia oraz jego szacunek” tak na festiwal zaprasza zespół REAGUJ i oraz organizator – GOKiS Kunice.

Festiwalowi towarzyszy zupełnie inna impreza, mianowicie Kunicki Bieg Reggae. Wydarzenie sportowe już o randze krajowej. Blisko 140 biegaczy dopełniło wszelkich formalności, by wziąć udział w biegu, a lista uczestników otwarta jest do ostatniego dnia. Punktualnie o godzinie 9:00 wystartują sprzed budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kunicach i pobiegną na atestowanych przez PZLA trasach 5 i 10 km oraz w półmaratonie. Czas od startu do mety zmierzą specjaliści od pomiarów z DataSport, można więc liczyć na wiarygodne wyniki swojego biegu i bić kolejne życiowe rekordy. Na mecie wszystkich zawodników czekać będzie nagroda za wysiłek w postaci pamiątkowego medalu wręczonego przez Wójta Gminy Kunice, a zwycięzcy, którzy staną na podium, zostaną uhonorowani pucharami i nagrodami pieniężnymi, zaś zdobywcy IV,V i VI miejsca nagrodami rzeczowymi. Ponadto wszyscy, którzy ukończą bieg, wezmą udział w losowaniu nagród niespodzianek.

Całość  imprezy od strony kulinarnej zabezpieczą koła gospodyń wiejskich. To kolejny lokalny smaczek imprez w Kunicach. Stali bywalcy znają najlepsze specjały pań i nie zmarnują okazji, by skosztować kolejnych wyśmienitych wypieków, dań i sałatek, a nowi na pewno się nie zawiodą i docenią kulinarny kunszt mieszkanek gminy Kunice.

>>FACEBOOK BĄDŹ NA BIERZĄCO<<

>>KUNICKI BIEG REGGAE<<

>>FESTIWAL REGGAE NAD JEZIOREM<<

Zapraszamy do biegania i zabawy