Święto Niepodległości w Gminie Kunice

Mieszkańcy Gminy Kunice uczcili odzyskanie przez Polskę Niepodległości w każdym zakątku gminy. 104 rocznica Niepodległości obfitowała w wiele wydarzeń muzycznych, plastycznych, a nawet kulinarnych.  Pierwszym wydarzeniem w ramach Obchodów Święta Niepodległości był koncert, który odbył się 10 listopada. Mieszkańcy spotkali się, aby uczcić święto narodowe w Rosochatej. Wieczór z poezją i muzyką nawiązującą do wartości patriotycznych oraz wolnościowych zainaugurował niepodległościowy weekend w gminie Kunice.

12 listopada w Pątnowie Legnickim odbył się finał projektu „Powiedz mi babciu, powiedz mi dziadku, skąd nasz ród?” w ramach zadania Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury +. Inicjatywy Lokalne 2022”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koncert Patriotyczny to inicjatywa Pana Tomasza Czubaka. W ramach projektu odbyły się konkursy na ciasto patriotyczne oraz pracę plastyczną „Powiedz mi babciu, powiedz mi dziadku, skąd nasz ród?”. Pierwsze miejsce w konkursie ciast zdobył Bartłomiej Urban z Pątnowa Legnickiego, drugie miejsce zajęło ciasto wykonane przez Dorotę Szczepańską również mieszkanki Pątnowa, a trzecie miejsce zajęła Pani Katarzyna Gagat z Jaśkowic Legnickich. W konkursie plastycznym pierwsze miejsce zajęła praca wykonana przez Zofię Widulską z Pątnowa Legnickiego, drugie miejsce zajął Szymon Szczepański ,a trzecie Milena Sobota ze Szczytnik Nad Kaczawą. W ramach projektu przeprowadzone zostały rozmowy z mieszkańcami Pątnowa Legnickiego ich historie oraz pamiątkowe zdjęcia z rodzinnych archiwów można było podziwiać na pięknej wystawi. Przybyli goście wysłuchali muzycznego programu młodzieży ze Studia Piosenki działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu oraz recitalu Mateusza Nagórskiego, który zaśpiewał pieśni Jacka Kaczmarskiego.

W niedziele o godzinie 18:00 w sali  Wiejskiego Ośrodka Kultury w Spalonej odbył się finał obchodów Święta Niepodległości. Występy dzieci i młodzieży z terenu gminy Kunice rozpoczęły muzyczny wieczór patriotyczny, który zakończył się Koncertem dla Niepodległej w wykonaniu Nikoli Wardy, która wystąpiła z zespołem.

Święto Niepodległości w Gminie Kunice