Duet Zawartko/Piasecki i ich muzyczna „Wagabunda” w Kunicach

Magdalena Zawartko i Grzegorz Piasecki z zespołem zachwycili publiczność zgromadzoną w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kunicach. Koncert odbył się w ramach projektu „Jazzem przez Polskę”.

Koncert doskonałego duetu jazzowego i towarzyszącego im zespołu odbył się w ramach projektu organizowanego przez samorząd województwa dolnośląskiego. W organizacji Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach wsparły Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Dzięki inicjatywie samorządowców doskonała muzyka trafia do małych miejscowości i ich mieszkańcy mają niepowtarzalną okazję napawać się nią.

W Kunicach wystąpił wspaniały i niezwykły duet Zawartko/Piasecki. Artyści stworzyli swego rodzaju muzyczną pocztówkę z takich podróży i nazwali ją Wagabunda. Potocznie słowo to znaczy włóczęga, wędrowiec, łazik, tramp. Zainspirowani konkretną kulturą, miejscami i zdarzeniami, nadali swojej muzyce wyjątkowy kierunek. 9 tematów przywiezionych z różnych zakątków świata, między innymi z Gruzji, Maroko, Izraela – połączonych z jazzową improwizacją zabrał gości koncertu w piękną muzyczną podróż.

Na kunickiej scenie wystąpił zespół w składzie: Magdalena Zawartko – wokal, Grzegorz Piasecki – kontrabas, Tomasz Pruchnicki – saksofon tenorowy, saksofon sopranowy, flet alikwotowy, okaryna, Tomasz Wendt – saksofon tenorowy, saksofon sopranowy, Michał Tokaj – fortepian, Grzegorz Pałka – perkusja.

Z klasyką/jazzem przez Polskę to projekt realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, na Dolnym Śląsku współorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego z inicjatywy Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Krzysztofa Maja. Operatorem jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Dolnośląskie Laboratorium Kultury, projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

źródło: (LS) Lca.pl

Duet Zawartko/Piasecki i ich muzyczna „Wagabunda” w Kunicach