31. raz nad Jeziorem Kunickim popłynie szanta i to niejedna!

8 lipca rozpocznie się  31. Festiwal Szanty Kunice. Tak kultowy w Polsce festiwal potrwa dwa dni. Piątek i sobota są dniami, w których należy zabezpieczyć czas na wspólne ucztowanie z gatunkiem muzycznym, który od lat jest wizytówką gminy Kunice.  To wyczekiwane każdego roku wydarzenie kulturalne rozpocznie się każdego dnia o godzinie 16.00 w specjalnie zaaranżowanym miejscu nad Jeziorem Kunickim przy GOKiS Kunice.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach zaprosił na scenę 10 zespołów, które stanowią czołówkę wśród kapel szantowych w Polsce.Zwrot przez twarz, Za burtą, Tortuga, Jack Sparrow, Mechanicy Szanty to skład na pierwszy festiwalowy dzień – 8 lipca, natomiast  9 lipca szantowy klimat stworzą zespoły:  Oj Tam, W Stronę Portu, Żeglarze Portowi, Za Horyzontem, Orkiestra Samanta. Popłyną nad taflą jeziora piosenki żeglarskie, nazywane też „piosenkami zakrapianymi wodą”,  które mówią nie tylko o żeglarstwie i morzu. Mówią także o życiu, o trudnościach i ich pokonywaniu, ale także zabawie czy przyjaźni. Dlatego gości czeka uniwersalna uczta muzyczna.

Wydarzeniom kulturalnym towarzyszyć będą zmagania żeglarzy w Regatach o Puchar Wójta Gminy Kunice. Regaty w klasie Omega rozpoczną się o godzinie 9.00, a jej finałem będzie parada żaglówek, które podbiją klimat, tworząc  tło dla pieśni szantowych. Organizatorem regat jest  Klub Żeglarski „Posejdon” wraz z GOKiS Kunice.

Twórcy festiwalu stworzą również strefę zabaw dla najmłodszych. Popularne dmuchańce na pewno odciążą rodziców, którzy zechcą posłuchać przebojów szantowych, a dla dzieci są niewątpliwą atrakcją każdej imprezy. Wśród zieleni i pięknych widoków na jezioro staną olbrzymie zabawki, które zajmą uwagę juniorów, a rytm szantymana posłuży im tym razem nie do wciągania żagli, a do podniebnych skoków.

Jak zwykle, w Kunicach oprócz uczty duchowej nie zabraknie wyśmienitego jadła i napoju. O to zadbają koła gospodyń wiejskich. Popularność swojskich smaków Szczytniczanek, Rosochatek, Miłogostowianek rozchodzi się już poza rejony powiatu, więc goście na pewno będą mogli zaspokoić swoje kulinarne gusta.

GOKiS Kunice zaprasza na pokład  31. Festiwalu Szanty Kunice!

>>REGULAMIN REGAT O PUCHAR WÓJTA GMINY KUNICE<<

31. raz nad Jeziorem Kunickim popłynie szanta i to niejedna!