Pełen imprez weekend w gminie Kunice

W Gminie Kunice mieszkańcy nadrabiają zabawowe zaległości. W sobotę bawili się mieszkańcy Grzybian na imprezie „Dzień Sąsiada”  Organizatorzy: Rada Sołecka wsi Grzybiany, mieszkańcy wraz z Wiejskim Ośrodkiem Kultury przygotowali dla dzieci atrakcje i konkursy z nagrodami, a dorośli powalczą w rywalizacji sportowej o „Nagrodę Sołtysa”. Spotkanie odbyło się przy grzybiańskim zespole „Triada”.

Kilka kilometrów w głąb gminy należało przejechać na tradycyjne obchody Nocy Świętojańskiej, czyli najkrótszej nocy w roku. Obchody Nocy Świętojańskiej tradycyjnie w gminie Kunice odbywają się w Jaśkowicach Legnickich nad malowniczym jeziorem w parku Pod Dębami. Zabawa rozpoczęła  Kapela Kunice oraz dzieci ze Studia Piosenki. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, na małych uczestników czekały gry, zabawy i konkursów z nagrodami oraz propozycje Chomiak Event. Tradycyjnie odbyło się poszukiwanie kwiatu paproci i wicie wianków z polnych oraz ogrodowych kwiatów. Wianki zostały puszczone na wodę jaśkowickiego jeziora jak nakazuje starosłowiański zwyczaj. Dla dorosłych do tańca wykazywał się kunsztem DJ-em Marco.

W przyszłym tygodniu w sobotę 26 czerwca na terenie rekreacyjno-sportowym w Rosochatej do wspólnej zabawy „Bezpieczne Wakacje” zapraszają wszystkich serdecznie Radna Krystyna Turczyn, Wiejski Ośrodek Kultury w Rosochatej  oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Rosochatki”. Start imprezy o godzinie 13:00.

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, odbędą się pokazy sprzętu strażackiego Ochotniczych Straż Pożarnych z terenu gminy Kunice, będzie malowanie twarzy, bańki mydlane oraz ogromne dmuchańce. Zabawy i konkursy dla dzieci prowadzi grupa Chomiak Event. Wieczorem odbędzie się wspólne rozpalenie ogniska oraz zabawa taneczna pod chmurką z Dj-em.

Pełen imprez weekend w gminie Kunice