Wielka Kunicka Majówka już 29 maja!

Zapraszamy na Wielką Majówkę Kunicką, tradycyjnie w ostatnią sobotę maja. Każdego roku na scenie nad kunickim jeziorem występują największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W tym roku wystąpią prawdziwe legendy: Chłopcy z Placu Broni, Sztywny Pal Azji oraz zespół Kumbia Mać. Tradycyjnie przed koncertami na scenie zaprezentują się młodzi mieszkańcy naszej gminy. Od godziny 14:00 mali artyści uczęszczający na warsztaty wokalne Studio Piosenki przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu zaprezentują swój program muzyczny, nad którym pracowali cały rok pod czujnym okiem Pawła Lenara. Na zakończenie Wielkiej Kunickiej Majówki odbędzie się zabawa taneczna z zespołem „Puls”.

Wstęp na wydarzenie jest wolny!

Chłopcy z Placu Broni swą nazwę zawdzięczają powieści Ferenca Molnara. Zespół powstał w Krakowie w 1987 roku. Jego założycielem był wokalista i gitarzysta Bogdan Łyszkiewicz, który jednocześnie był jedynym stałym członkiem grupy. Pierwszym przebojem formacji była piosenka „Aeroplan”, kolejnym „O! Ela”, która stała się jednym z popularniejszych przebojów drugiej połowy lat 80. Debiutancki album grupy zatytułowany „O! Ela” ukazał się dopiero w roku 1990. Znalazły się na nim takie utwory jak „Kiedy już będę dobrym człowiekiem” i „Kocham wolność”. Kolejny album „Krzyż” ukazał się w 1991 roku. W 1993 roku wydano najpopularniejszy album w dorobku zespołu, sprzedany w przeszło stutysięcznym nakładzie zatytułowany „Kocham Cię”. W 1996 roku ukazał się album „Uśmiechnij się!”, w 2000 album „Polska”.23 czerwca 2000 roku Bogdan Łyszkiewicz zginął w wypadku samochodowym. Zespół obecnie występuje w składzie: Maciej Czernecki – śpiew, gitara, Paweł Król – gitara, śpiew, Robert Gliński – gitara, Wojciech Królikowski – instrumenty klawiszowe, Franz Dreadhunter – gitara basowa i Wojciech Namaczyński – perkusja.

Sztywny Pal Azji to jedna z legend polskiej muzyki rockowej. Zespół powstał na początku 1986 roku w Chrzanowie. Założycielami byli Jarosław Kisiński, gitarzysta i główny twórca repertuaru oraz wokalista i klawiszowiec Leszek Nowak. Nazwa, którą przyjęli, Sztywny Pal Azji była zaskakująca. -Jarkowi podobała się angielska nazwa jakiejś ówczesnej kapeli, co w tłumaczeniu brzmiało: „Małe sztywne paluszki”. Parafrazując, ominęliśmy etap „sztywnych palców” czy „sztywnych paluchów”, bo mi się od razu to „skróciło” do: sztywny pal. Azji – wyjaśniał genezę nazwy w jednym z wywiadów Leszek Nowak. Zespół ma na koncie osiem albumów. Formacja znana jest z takich hitów jak „Wieża radości, wieża samotności”, „Łoże w kolorze czerwonym” czy wreszcie „Nie gniewaj się na mnie Polsko”.

Kumbia Mać to bardzo popularna w kręgach latynoamerykańskich muzyka, która powstała w Kolumbii z połączenia rytmów rdzennej Ameryki, niewolniczej Afryki i kolonialnej Hiszpanii. Ten typ muzyki staje się coraz szerzej znany w Europie. Kumbia Mać powstało w 2015 roku. Zespół tworzy grupa przyjaciół, którzy wspólnie grają muzykę tropikalną, cumbia i bolero. Kumbia Mać zagrał pierwszy koncert w Księgarni Hiszpańskiej Elite we Wrocławiu. Kilka miesięcy później wystąpili również w innych wrocławskich klubach, a także w Warszawie i Łodzi. Swoją przygodę zaczynali jako grupa 5 osób. Zespół rozwijał się do obecnej formacji, czyli 9 fantastycznych ludzi z 4 różnych krajów takich jak Polska, Hiszpania, Chile i Francja.

Wielka Kunicka Majówka już 29 maja!