Od 8 maja otwieramy nasze biblioteki

Wszystkich fanów czytania ucieszyła wiadomość o zwróceniu wolności zamkniętym w bibliotekach książkach. Nie będzie to wolność całkowita, ale wreszcie usłyszymy szelest tradycyjnej kartki z książki. Dość już mamy raniącego oczy błysku ekranu komputerowego, więc czytanie książek powraca do normalności.

8 maja w dzień Międzynarodowego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek swoje drzwi otworzą biblioteki w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kunicach. Na czytelników czeka ponad 200 zakupionych już nowości wydawniczych. Bogata baza biblioteki gminnej systematycznie rośnie, ponieważ GOKiS korzysta z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i dzięki temu pozyskuje środki na nowe pozycje, a czytelnicy mają dostęp do książek świeżo wypuszczonych na rynek wydawniczy.

Środki ostrożności podjęte w dobie koronawirusa zmienią jednak zasady korzystania z biblioteki w Kunicach, która będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-18.00, z wyjątkiem środy. W bibliotece będzie mogła przebywać tylko jedna osoba w maseczce i rękawiczkach, pozostali czytelnicy będą musieli poczekać na zewnątrz. Książki będzie można wypożyczyć wyłącznie na własne nazwisko, na określony termin, a osobom przetrzymującym egzemplarze zostaną wstrzymane wypożyczenia do momentu zwrotu zaległych pozycji. Zwracane książki niestety będą musiały przejść „kwarantannę”. Zostaną opatrzone datą zwrotu i odłożone na okres 10-14 dni, by móc bezpiecznie wrócić do rąk kolejnego czytelnika. Aby uniknąć kolejek, warto umówić się na konkretną godzinę wizyty w bibliotece. Można to zrobić telefonicznie pod numerem tel. 768575477 wewn. 24.

Ze względu na zachowanie środków ostrożności biblioteka w Kunicach nie będzie także zapisywać nowych czytelników. Mamy nadzieję, że te obostrzenia również zostaną zniesione i wkrótce będziemy mogli w pełni korzystać z wszystkich praw czytelnika i cieszyć się z możliwości przenoszenia w inny, mniej frustrujący od rzeczywistego, świat.

Od 8 maja otwieramy nasze biblioteki