Jazzowe standardy w wykonaniu Michała Bobera popłynęły ze sceny w Szczytnikach nad Kaczawą

15 października w Wiejskim Ośrodku Kultury w Szczytnikach nad Kaczawą mieszkańcy gminy Kunice i okolic mieli możliwość uczestniczenia w wyjątkowym wydarzeniu artystycznym. Można było usłyszeć piękne jazzowe aranżacje utworów Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy czy Bogusława Meca oraz klasykę światowego jazzu w wykonaniu Trio Michała Bobera. Artysta to wrocławski muzyk znany publiczności przede wszystkim z telewizyjnych produkcji The Vois of Poland czy X Factor.

Całość wydarzenia była poprzedzona wieloma działaniami edukacyjnymi, które miały przybliżyć zarówno dzieciom, jak i dorosłym ten gatunek muzyczny. Najmłodsi upiekli pod czujnym okiem  instruktorki WOK Szczytniki nad Kaczawą –Iwony Zarzyckiej – jazzowe pierniczki. Ciasteczka w kształcie najbardziej charakterystycznych instrumentów pięknie ozdobione lukrem był elementem słodkiego poczęstunku dla gości.  Oprócz wspaniałych ciast przygotowanych przez panie z KGW „Szczytniczanki” stworzyły miłą atmosferę do wspólnych refleksji i towarzyskich rozmów po koncercie. Kolejnym zadaniem dla dzieci i młodzieży był konkurs muzyczno-plastyczny „Jazzowe inspiracje”. Po wybraniu i wysłuchaniu dowolnego utworu jazzowego uczestnicy malowali swoje wizje, w niczym nie ograniczając swojej wyobraźni. W dwóch kategoriach wiekowych na uznanie jury zasłużyły i zostały nagrodzone prace:

Kategoria 1-10 lat:

  1. Eliza Fijołek i Milena Szestak
  2. Hanna Matyszczak
  3. Zofia Widurska

Kategoria 11-14 lat:

  1. Małgorzata Serwatka
  2. Jakub Owczarek
  3. Robert Stachniewicz

Realizacja  koncertu była możliwa dzięki programowi „Dom Kultury +. Inicjatywy Lokalne 2022” Narodowego Centrum Kultury. „Szczytnicka jesień jazzowa” to finał projektu, który powstał wiosną tego roku i wziął udział w konkursie zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach w ramach zadania „Zaprojektuj kulturę razem z GOKiS Kunice”. Pomysł Justyny Owczarek i Magdaleny Krzepisz został wysoko oceniony i otrzymał dofinansowanie w kwocie 7500 zł ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizacja koncertu Trio Michała Bobera to świetny przykład współpracy GOKiS Kunice ze środowiskiem lokalnym. Instytucja kultury, która pomaga realizować marzenia mieszkańców dzięki pozyskanym środkom finansowym, zamierza na stałe wprowadzić do swojej działalności podobny konkurs na inicjatywy lokalne, bo wsłuchiwanie się w potrzeby odbiorców i wykorzystanie ich potencjału kulturotwórczego przynosi, jak widać po zorganizowanym koncercie, spektakularne i wartościowe efekty. Integruje społeczność i pozwala na współtworzenie ciekawych projektów artystycznych.

Jazzowe standardy w wykonaniu Michała Bobera popłynęły ze sceny w Szczytnikach nad Kaczawą