Michał Bober wystąpi podczas finału projektu „Szczytnicka jesień jazzowa”

Nieformalna grupa „Ekipa dobry dźwięków” i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach zapraszają na wyjątkowy koncert jazzowy pt. „Wielcy nieobecni” 15 października 2022r. o godz.  18.00 do Szczytnik nad Kaczawą.

Trio Michała Bobera zaprezentuje własne jazzowe aranżacje utworów z repertuaru Wielkich Nieobecnych m.in. Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego, Agnieszki Osieckiej czy Krzysztofa Krawczyka. Michał Bober znany jest polskiej publiczności przede wszystkim dzięki programowi The Voice of Poland 2020 oraz 2. edycji X Factor . Jest zdobywcą I wyróżnienia w kategorii SuperJedynek „SuperDebiut” podczas  52. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Swój muzyczny warsztat szkolił podczas ogólnopolskich warsztatów wokalnych oraz jako wolny słuchacz na Wyższej Państwowej Szkole Estradowo-Jazzowej w Moskwie. Koncertował w Hiszpanii, we Włoszech, w Niemczech, na Ukrainie, w Szkocji, Rosji i na Łotwie. Reprezentował Polskę wraz z Moniką Wiśniowską-Basel na festiwalu „New Wave” – największym festiwalu młodych talentów organizowanym na Łotwie. Otrzymał Nagrodę Publiczności w konkursie na interpretację piosenek Jonasza Kofty „Pejzaż bez Ciebie” w Bydgoszczy. Od lutego 2021 roku jest współprowadzącym audycję w Radio RAM „Nie – Tylko Jazzem” z Piotrem Karwatem. Przeboje muzyki popowej w jego jazzowych aranżacjach na pewno na nowo zachwycą publiczność, a świetny wokal artysty stworzy w Szczytnikach nad Kaczawą niepowtarzalną jazzową atmosferę.

Koncert jest efektem realizacji projektu kulturalnego „Szczytynicka jesień jazzowa” . Justyna Owczarek i Magdalena Krzepisz zgłosiły swoją inicjatywę w ramach konkursu ogłoszonego przez GOKiS Kunice podczas realizacji programu „Dom Kultury +. Inicjatywy lokalne 2022” Narodowego Centrum Kultury.  Szczytniki nad Kaczawą wspólnie z ośrodkiem kultury od lat organizują cykl koncertów oswajających publiczność z różnymi gatunkami muzycznymi. Był już rock, bluess, country, muzyka irlandzka – wreszcie przyszedł czas na długo oczekiwany jazz. Inicjatorki swoje działania edukacyjne wsparły dodatkowo konkursem plastyczno-muzycznym pt. „Jazzowe inspiracje” oraz zajęciami kulinarnymi dla najmłodszych, którzy jazzowe instrumenty poznają poprzez wypiek ciasteczek w formie saksofonu, kontrabasu, pianina… Ciasteczka, oprócz wypieków pań z Koła Gospodyń Wiejskich „Szczytniczanki” będą słodkim poczęstunkiem dla uczestników koncertu, by po wydarzeniu głównym móc porozmawiać w miłej atmosferze o wrażeniach muzycznych oraz nowych pomysłach na wzbogacenie życia kulturalnego w „muzycznej” wiosce.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2022”

Michał Bober wystąpi podczas finału projektu „Szczytnicka jesień jazzowa”