Zapraszamy do GOKiS Kunice

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach  wspólnie z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca, oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego zapraszają 11 września o godzinie 18.00 na wyjątkowe wydarzenie kulturalne. W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kunicach w ramach projektu z „Jazzem przez Polskę” usłyszymy Duet Zawartko/Piasecki. Aby uczestniczyć w tym artystycznym wydarzeniu, wystarczy odebrać darmowe wejściówki w siedzibie GOKiS.

Dalekie podróże, piękne widoki, orientalne smaki, zapachy, inspirujący ludzie, ich historie i inna kultura wpływają na twórczość artystów. Czerpią z nich inspiracje do swoich dźwięków i tekstów, tak by ich dzieła były oryginalne i świeże. Duet Magdalena Zawartko i Grzegorz Piasecki stworzył swego rodzaju muzyczną pocztówkę z takich podróży i nazwał ją Wagabunda. Potocznie słowo to znaczy włóczęga, wędrowiec, łazik, tramp. Zainspirowani konkretną kulturą, miejscami i zdarzeniami, nadali swojej muzyce wyjątkowy kierunek. 9 tematów przywiezionych z różnych zakątków świata, m.in.: Gruzji, Maroko, Izraela – połączonych z jazzową improwizacją zabierze gości koncertu w piękną muzyczną podróż. Duet Zawartko/Piasecki reprezentował Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury w 2016 roku.

Magdalena Zawartko to uznana wokalistka i pedagog z wrocławskimi korzeniami. W jej portfolio widnieje praca nad muzyczną oprawą wielu wydarzeń kulturowych, takich jak wizyta Dalaj Lamy we Wrocławiu i Widowisko Wrocławskie Kolędowanie. Pracuje w Akademii Studium Teatru Muzycznego Capitol i w Młodzieżowej Akademii Musicalowej, której jest także pomysłodawczynią.

Grzegorz Piasecki jest wyróżnionym kontrabasistą i basowym gitarzystą. Jest zdobywcą licznych prestiżowych nagród i wyróżnień związanych z muzyką jazzową, takich jak Jazz nad Odrą, Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Juniors czy Jazz Contest Azoty Tarnów. Ma na koncie współprace ze znakomitymi muzykami zarówno z Polski jak i zza granicy, takimi jak Piotr Wojtasik, Marc Lotz, Leszek Możdżer czy Mack Goldsbury.

W ramach programu „Z jazzem przez Polskę” Wagabunda zagra w składzie: Magdalena Zawartko – głos; Grzegorz Piasecki – kontrabas; Tomasz Pruchnicki – saksofon tenorowy, saksofon sopranowy, flet alikwotowy, okaryna; Tomasz Wendt – saksofon tenorowy, saksofon sopranowy; Michał Tokaj – fortepian; Grzegorz Pałka – perkusja

Z klasyką/jazzem przez Polskę to projekt realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, na Dolnym Śląsku współorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego z inicjatywy Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Krzysztofa Maja. Operatorem jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Dolnośląskie Laboratorium Kultury, projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Serdecznie zapraszamy! To będzie wyjątkowa uczta duchowa.

Zapraszamy do GOKiS Kunice