Zakończyła się kolejna edycja Kunickiego Biegu Reggae

Na najdłuższym dystansie – półmaratonie triumfował Artur Gułaj z Legnicy który trasę pokonał w 1 godzinę 17 minut i 15 sekund. Drugi na metę przybiegł Szymon Kuca, a trzeci Ryszard Tarłowski.

Wśród kobiet najszybsza była Kamila Żołędziewska z KGHM ZG Rudna z czasem 1:39:39,  Na podium stanęły Sylwia Kasperska oraz Dominika Jarosz.

W biegu na 10 kilometrów najlepsi byli Marek Kijowski, Dawid Rogoziewicz, Łukasz Grad. Najlepsze kobiety na 10 km to: Aneta Palińska, Olha Puhachova oraz Michalina Opiał.

5 km najszybciej pokonali wśród mężczyzn: Łukasz Garliński, Łukasz Klatka, Rafał Bardziński, wśród kobiet: Anna Ficner, Anna Zaczyńska – Skiba, Agnieszka Wieczorkiewicz.

Najlepszymi zawodnikami z gminy Kunice byli: Wojciech Sopotnicki (półmaraton),  Anna Sobota (10 km)  Wojciech Kałasz i Honorata Sopotnicka (5 km). Warto zaznaczyć, że  w bieg na 10 km ukończyła zastępca wójta Kunic Ewa Hoszowska zajmując w kategorii open 49 miejsce.

Komplet wyników, łącznie z podziałem na kategorie wiekowe można znaleźć na stronie datasport.pl.

Organizatorem biegu, który był imprezą towarzyszącą festiwalowi „Reggae nad jeziorem” był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach oraz Urząd Gminy w Kunicach.