Wakacyjna przygoda z GOKiS Kunice

Zakończył się pierwszy turnus wakacyjnej przygody z GOKiS Kunice. 30 młodych mieszkańców gminy Kunice skorzystało z atrakcyjnej oferty letniego wypoczynku.

Półkolonie zawsze wypełnione są ciekawymi warsztatami, wycieczkami oraz zabawami ruchowymi. GOKiS dba, by z nim podczas wakacji nikt się nie nudził, a jeszcze dodatkowo poznał interesujące miejsca, ludzi, zwierzęta, a przy tym także korzystał z aktywności ruchowej. Tym razem półkoloniści świetnie bawili się na zajęciach z robotyki, uczestniczyły w warsztatach dotyczących życia owadów oraz zbudowali i „odpalili” własną rakietę. Na warsztaty Pani Teatrzyk przyjechały mupety. Dzieci miały możliwość pracy z lalką, stworzenia własnych etiud i sprawdzenia się w roli aktora. Wyjazd do Muzeum Tkactwa i barwienia Naturalnego do Chrośnicy przyniósł uczestnikom okazję do zabawy i rękodzielnictwa. Sztuka wyplatania łapaczy snów, chociaż wymaga cierpliwości, nie sprawiła najmłodszym żadnych kłopotów. Od dziś w ich sypialniach będą gościć tylko kolorowe sny. Zagroda Zwierzęcy Świat w Nowej Męcince, to okazja do zaprzyjaźnienia się ze zwierzętami, nauka opieki nad nimi i integracja. Do tego wspólne pieczenie kiełbasek w ognisku i przepis na udany dzień gotowy. Uczestnicy półkolonii korzystali również z proponowanych form aktywności fizycznej. Zabawy w parku trampolin i wspólne wygibasy z ChomiakEvent dały okazję do poruszania się, śmiechu i wytworzenia sporej dawki endorfin, które na pewno wystarczą do końca wakacji.

W poniedziałek rusza kolejna porcja wakacyjnych przygód z GOKiS Kunice. Tym pod znakiem ETNO, a  realizowana w ramach projektu EtnoPolska  pt. „Kultura ludowa Dolnego Śląska inspiracją dla współczesnej mody”.

Wakacyjna przygoda z GOKiS Kunice