„Zaprojektuj kulturę razem z GOKiS Kunice” – znamy wyniki konkursu na Inicjatywy lokalne 2022

23 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kunicach rozstrzygnięto konkurs na złożone „Inicjatywy lokalne 2022” w ramach projektu „Dom Kultury+” realizowanego wspólnie z Narodowym Centrum Kultury. Cztery projekty otrzymają dofinansowanie w wysokości po 7500,00 zł.

Komisja konkursowa, w skład której wchodzili przedstawiciele każdego złożonego wniosku oraz GOKiS Kunice i NCK, najwyżej oceniła projekty  złożone przez mieszkańców Szczytnik nad Kaczawą, Kunic, Pątnowa Legnickiego oraz Ziemnic. „Szczytnicka jesień jazzowa”, która zajęła pierwsze miejsce w rankingu najciekawszych pomysłów na inicjatywę kulturalną to projekt na organizację koncertu jazzowego, warsztatów kulinarnych o instrumentach tego gatunku muzycznego oraz organizacja konkursu plastycznego „Jazzowe improwizacje”. Autorkami projektu są Justyna Owczarek i Magdalena Krzepisz.Bardzo ciekawy pomysł zaprezentowała mieszkanka Kunic – Beata Bąkowska, która ma pomysł na organizację warsztatów pisarskich dla dzieci, stworzenia przez nich własnych utworów i wydania książki pt. „Bajki z krainy Wyspy Mew”. Mieszkańcy Pątnowa zaproponowali natomiast wydarzenia muzyczne, plastyczne, historyczne i cukiernicze, aby poprzez patriotyzm lokalny uczcić kolejną rocznicę Dnia Niepodległości. Tytuł projektu „Powiedz mi babciu, powiedz mi dziadku, skąd nasz ród?” zapowiada, że organizowany przez mieszkańców Pątnowa projekt  wzbudzi wspomnienia starszych mieszkańców i będzie łączył pokolenia. „Zabierz wnuka do opery” to propozycja Andrzeja Ostrowskiego na zaszczepienie miłości do opery w młodym pokoleniu. Realizacja tego projektu ma polegać na zorganizowaniu wyjazdu na spektakl operowy do Wrocławia.

Z powodu wyczerpania środków przewidzianych na organizację „Inicjatyw lokalnych 2022” trzy projekty nie uzyskały dofinansowania, chociaż pomysły były również bardzo interesujące i niewielka różnica  punktów zdecydowała o tym, że w tym roku nie staną się beneficjentami programu.  Jest za to nadzieja, że w przyszłym roku podobny konkurs zostanie ogłoszony  i znów wspólnie „Zaprojektujemy kulturę razem z GOKiS Kunice”.

„Zaprojektuj kulturę razem z GOKiS Kunice” – znamy wyniki konkursu na Inicjatywy lokalne 2022