Integracyjne pikniki w gminie Kunice

Imprezy integracyjne, pikniki i festyny rodzinne w gminie Kunice cieszą się popularnością wśród mieszkańców. W miniony weekend z okazji trwającego wciąż Dnia Dziecka radni, rady sołeckie oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach zorganizowali aż cztery imprezy plenerowe z udziałem dzieci i dorosłych. Blisko połowa gminy miała zapewnione na ten dzień różne atrakcje.

Punktualnie o 13.00 w Parku romantycznym w Szczytnikach nad Kaczawą „wylądował” potężny sterowiec-dmuchaniec, który był niewątpliwie największą zabawką w tym sezonie. Kolejka chętnych do szaleństw nie miała końca. Impreza przygotowana z myślą o najmłodszych zapełniona była także innymi niespodziankami – były kreatywne warsztaty plastyczne, pod niebo wznosiły się ogromne mydlane bańki, dzieci kręciły z baloników zwierzątka i inne pomysłowe figury, zdobiły swoje ciała tatuażami. Na dzieciaki czekały także słodkie niespodzianki. Największą wartością tej imprezy była integracja dzieci z trzech miejscowości. Pątnów, Bieniowice i Szczytniki nad Kaczawą zjednoczyły się poprzez organizację wspólnej zabawy pod nazwą „Między nami sąsiadami”

W Ziemnicach starsi i młodsi bawili się na boisku sportowym. Gry i zabawy, konkurencje sprawnościowe, dmuchańce to program przygotowany dla najmłodszych. Nieco starsi raczyli się specjałami przygotowanymi specjalnie na ten dzień przez KGW Rosochatki oraz bawili się do późnych godzin wieczornych w dobrych humorach wraz z DJ Janem Łukaszem.

Piknik Rodzinny z okazji Dnia dziecka w Miłogostowicach to kolejne spotkanie integracyjne pokoleń. Rodzinne zabawy i konkursy przyciągnęły na boisko całe rodziny.  Wśród atrakcji była przejażdżka bryczką, mydlane bańki i słodkie niespodzianki. Nic tak nie łączy ludzi, jak wspólne przygotowywanie potraw, więc forma rodzinnego grillowania jak najbardziej pasuje do tego typu spotkań. Tradycyjna formuła przyjęta przez mieszkańców z okazji tego festynu to zabawa tematyczna „Wesele bez państwa młodych”. Miłogostowianie przychodzą na tę imprezę z własnym koszyczkiem, a następnie częstują się przygotowanymi specjałami.

„Festyn rodzinny” w Golance Górnej również obfitował  w niespodzianki przygotowane dla najmłodszych w postaci gier i zabaw, konkursów. Menu imprezy  to przede wszystkim popcorn i cukrowa wata dla najmłodszych, ale niespodzianką był również pieczony dzik. Ten miał oczywiście smakoszy wśród dorosłych, podobnie jak „napój sołtysa”.  W otoczeniu fantastycznych dekoracji dzieci bawiły się wyśmienicie.  Łączeniu pokoleń i nawiązywaniu nowych więzi  sprzyjało wspólne grillowanie oraz tańce przy dobrej muzyce.

To był naprawdę udany i gorący weekend. Następny w prognozach pogody zapowiada się upalnie. Jakie więc będą imprezy w Jaśkowicach Legnickich i Piotrówku? Trzeba to sprawdzić samemu. Zatem – przybywajcie!

Integracyjne pikniki w gminie Kunice