Sobotnie festyny z okazji Dnia Dziecka

Dzień Dziecka w Kunicach trwa cały rok, a maj i czerwiec to miesiące szczególnie poświęcone organizacji imprez dla naszych milusińskich. Dla nich otwarte są serca radnych, sołtysów i rad sołeckich oraz wiejskie ośrodki kultury  i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach, bo najlepszy czas, to czas spędzony wspólnie z rodziną i sąsiadami. 11 czerwca aż w czterech miejscowościach odbędą się imprezy integracyjne z bogatym zestawem atrakcji.

Najwcześniej, bo o godzinie 13.00, w Parku Romantycznym w Szczytnikach nad Kaczawą rozpocznie się festyn z okazji Dnia Dziecka  pod wdzięczną nazwą „Między nami sąsiadami”. Sąsiedzi z Bieniowic , Pątnowa i Szczytnik  będą się integrować podczas specjalnie przygotowanych warsztatów, hasać na dmuchańcach i robić ogromne mydlane bańki. Na uczestników zabawy czekać będzie słodki poczęstunek. Impreza potrwa do godz. 16.00.

Piknik Rodzinny z okazji Dnia dziecka w Miłogostowicach to kolejna propozycja na integrację pokoleń Na boisku od godziny 15.30 rozpoczną się rodzinne zabawy i konkursy. Wśród atrakcji znajduje się przejażdżka bryczką, mydlane bańki i słodkie niespodzianki. Nic tak nie łączy ludzi, jak wspólne przygotowywanie potraw, więc forma rodzinnego grillowania jak najbardziej pasuje do tego typu spotkań. A jeśli do tego dodać taniec, to mamy gwarancję scementowania sąsiedzkich więzi, dlatego organizatorzy zaplanowali zabawę do północy.

W Ziemnicach mieszkańcy spotkają się na „Rodzinnym pikniku integracyjnym” na boisku przy ulicy Nizinnej o godzinie 16.00. W tej miejscowości działa już prężnie wiejski ośrodek kultury w oddanej niedawno do użytku  świetlicy , który wspólnie z włodarzami miejscowości przygotował dla uczestników bogaty program imprezy. Będą gry i zabawy dla najmłodszych, dmuchańce, niespodzianki oraz specjały kulinarne. Zabawa taneczna i wspólne biesiadowanie uwieńczą plenerowe spotkanie rodzinne.

O tej samej godzinie startuje także „Festyn rodzinny” w Golance Górnej. I tu nie obędzie się bez niespodzianek przygotowanych dla najmłodszych w postaci gier i zabaw, konkursów i popcornu. Łączeniu pokoleń i nawiązywaniu nowych więzi  sprzyjać będzie wspólne grillowanie oraz tańce przy dobrej muzyce.

Jeśli ktoś myśli, że limit imprez plenerowych w gminie Kunice w okresie przedwakacyjnym się wyczerpał, to jest w głębokim błędzie. Kolejne miejscowości już szykują się do organizacji spotkań i dopinają ostatnie szczegóły.

Sobotnie festyny z okazji Dnia Dziecka