Przygotowania do Wielkanocy w gminie Kunice

Coraz większymi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne, Wiejskie Ośrodki Kultury zapraszają do wspólnych przygotowań. Na malowanie pisanek zaprasza Wiejski Ośrodek Kultury w Szczytnikach Nad Kaczawą wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich „Szczytniczanki” 30 marca o godzinie 15:00. Do Jaśkowic Legnickich na wspólne zdobienie pisanek WOK zaprasza 2 kwietnia o godzinie 14:00. Również 2 kwietnia na warsztaty zdobienia pisanek zaprasza Wiejski Ośrodek Kultury w Bieniowicach, start o godzinie 13:00.

8 kwietnia na godzinę 17:00 Wiejski Ośrodek Kultury w Pątnowie Legnickim, Sołtys oraz Rada Sołecka zapraszają na wielkanocne malowanie jaj, w programie wiele atrakcji dla uczestników. Dla najmłodszych artystów odbędzie się konkurs na najpiękniejszą pisankę.

Na coroczny Gminny Przegląd Wielkanocny zaprasza Wiejski Ośrodek Kultury w Rosochatej 9 kwietnia o godzinie 13:00. Tegoroczna edycja konkursu podzielona będzie na trzy kategorie: najpiękniejsza palma wielkanocna, najsmaczniejszy wypiek wielkanocny oraz najlepsza potrawa wielkanocna.

Celem konkursu jest kultywowanie tradycji wielkanocnych, pobudzenie aktywności twórczej jak również poznawanie nowych technik plastycznych. W konkursie uczestniczyć mogą dzieci, młodzież, dorośli oraz placówki kulturowo – oświatowe. Podczas oceny wypieków i potraw komisja będzie zwracać szczególną uwagę na wygląd, jakość i smak.

Przygotowania do Wielkanocy w gminie Kunice