Zaprojektuj kulturę razem z GOKiS Kunice

Przystąpiliśmy do realizacji projektu „Zaprojektuj kulturę razem z GOKiS Kunice” dotowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury +”. Najpierw załoga GOKiS spotkała się z badaczem – Marią Ziębą, by zaplanować narzędzia i pytania, które posłużą nam do prowadzenia dyskusji podczas wydarzeń kulturalnych będących częścią projektu.Będziemy rozmawiać z naszymi mieszkańcami o ich marzeniach i możliwościach wspólnego zorganizowania oddolnych inicjatyw kulturalnych. Pierwsze spotkanie już za nami. Zaprosiliśmy na nie do Szczytnik nad Kaczawą. Warsztaty „Kultura na stole” były skierowane przede wszystkim do pań, które to najczęściej zajmują się tworzeniem atmosfery i dbają o każdy detal przy rodzinnych stołach. Pani Marta Gagat nauczyciel Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy po prezentacji sposobów nakrywania do stołów zaprosiła panie do własnej aranżacji. W układaniu sztućców, zastawy oraz szkła, a przede wszystkim składaniu serwet panie w Szczytnikach poradziły sobie doskonale. Dodatkowo w twórczy sposób wykorzystały elementy dekoracyjne.  Następnie przyszedł czas na podzielenie się odpowiedziami na zadane pytania badawcze – „Gdybyś mógł/mogła zorganizować własne wydarzenie kulturalne, co by to było?”. Padły ciekawe pomysły, ale nie będziemy ich zdradzać, bo być może staną się one inspiracją do realizacji oddolnych inicjatyw.

KGW „Szczytniczanki”  jak zwykle nie zawiodły i przygotowały pyszne ciasta i swój sztandarowy wypiek, czyli swojski chleb. Pyszności na stole sprzyjały swobodnym rozmowom o kulturze z gośćmi – Marią Ziębą i Markiem Starkiem – opiekunem projektu z ramienia Narodowego Centrum Kultury.

Już w najbliższą sobotę  (26marca) o godzinie 17.00 zapraszamy na kolejne wydarzenie do Rosochatej. Tam spotkamy się z Kapelą Kunice przy słodkim poczęstunku. Szczególnie mile będą widziani seniorzy.

Zaprojektuj kulturę razem z GOKiS Kunice