Znamy laureatów „Pegazika” w gminie Kunice

Wiktoria Jaczewska i Natasza Dziembulak ze Szkoły Podstawowej w Spalonej oraz Eryk Maruniak i Julia Owczarek ze Szkoły Podstawowej w Bieniowicach przeszli zwycięsko przez gminne eliminacje konkursu recytatorskiego „Pegazik” i będą reprezentować gminę Kunice w zmaganiach na etapie powiatowym.

26 lutego 2022 Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach zorganizował eliminacje gminne konkursu recytatorskiego „Pegazik”. Młodzi recytatorzy zmagali się ze słowem w Wiejskim Ośrodku Kultury w Bieniowicach. Do konkursu przystąpiło 15 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych, którzy reprezentowali szkoły podstawowe ze Spalonej, Bieniowic i Rosochatej oraz placówki  GOKiS Kunice. Laureatami konkursu zostali:

Kategoria „młodsi”:

  1. Wiktoria Jaczewska
  2. Natasza Dziembulak
  3. Zuzanna Ślipko

Kategoria „starsi”:

  1. Eryk Maruniak
  2. Julia Owczarek
  3. Gabriela Łaszek

Do etapu powiatowego zakwalifikowali się uczestnicy, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce z poszczególnych kategorii.

W każdej grupie wiekowej dzieci przygotowały ciekawe teksty, a ich interpretacja była na bardzo wysokim poziomie. Dobór repertuaru, wartość artystyczna utworów, interpretacja, kultura słowa i ogólny wyraz artystyczny oceniało jury w składzie: Beata Dzierżyk, Anna Fedoruś, Kamila Czuszke. Jurorki doceniły technikę mówienia – prawidłową emisję, uregulowany oddech, prawidłową artykulację, ale przede wszystkim środki interpretacyjne, które posłużyły do najlepszego wyrażania treści mówionego tekstu. Każde słowo zinterpretowane przez młodych recytatorów miało określony wyraz, ekspresję. Komisja oceniająca występy zwróciła także uwagę na emocje, które wielokrotnie na twarzy kibicującej publiczności wywołały utwory przedstawione przez uczestników. Nie zabrakło uśmiechu, ale było też miejsce na smutek i refleksje na temat otaczającego nas świata.

Wszyscy uczestnicy oraz goście, towarzyszący rodzice i opiekunowie  zostali dosłownie słodko przyjęci przez organizatora. Nie zabrakło pysznych wypieków, gorącej czekolady i ciepłej atmosfery stworzonej przez gospodarza WOK Bieniowice – panią Elżbietę Tyszko. Nie zawiedli zaproszeni goście, którzy postanowili nagrodzić wszystkich uczestników za ich wkład w pielęgnowanie kultury słowa. Wice Starosta Powiatu Legnickiego – Janina Mazur przygotowała dla każdego recytatora drobne upominki.  Także Przewodniczący Rady Gminy Kunice – Krzysztof Błądziński zadbał o wszystkich i ufundował słodkie niespodzianki. Andrzej Wójciak – radny oraz Małgorzata Ceglarska – sołtys Bieniowic również aktywnie włączyli się w organizację tego wydarzenia.

To było naprawdę udane spotkanie z kulturą.

Znamy laureatów „Pegazika” w gminie Kunice