Półkolonie w Kunicach – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach zapewnił dzieciom atrakcyjne ferie zimowe

Dwa turnusy półkolonii dla dzieci zapełniły się błyskawicznie. Organizator jak zwykle zadbał o to, by nie brakło ciekawych propozycji spędzenia czasu zimowej przerwy od nauki. Przypomnijmy, że dzieci pozostają od października w domach i spragnione są kontaktu z rówieśnikami, a dla rodziców taka zorganizowana forma wypoczynku jest dużym ułatwieniem w organizacji życia zawodowego.

GOKiS Kunice przygotował bardzo urozmaiconą ofertę zajęć z dziećmi. Dużo zabawy, eksperymentów, warsztatów, teatru, muzyki oraz zajęć w otwartej przestrzeni. Uczestnicy mogą sprawdzić swoje umiejętności konstruktorskie na zajęciach z klockami Lego Technics, wykonać samodzielnie olejki do kąpieli, wziąć udział w warsztatach naukowych i przez eksperymenty zdobyć wiedzę i umiejętności przydatne każdemu młodemu człowiekowi. Takie spotkanie czeka ich m.in. podczas warsztatów z „Zieloną Myszą”, gdzie w praktyce poznają, jak w świecie natury powstają kolory, a nawet stworzą je sami, przy pomocy specjalnych narzędzi. Taka optyka dla malucha w sposób łatwy, prosty i przede wszystkim przyjemny oraz pożyteczny.

Niewątpliwą atrakcją są warsztaty bębniarskie, podczas których dzieci nauczą się, jak prawidłowo uderzać w membranę i w jaki sposób z instrumentu wydobywać określone dźwięki. Niektórzy uczestnicy już mogli zagrać na takich instrumentach jak jembe, marakasy, kalangi, kongi, bongosy czy dunduny. Oprócz praktycznych ćwiczeń rytmicznych, prawidłowego sposobu uderzania w membranę mali muzycy stworzyli bębenkową orkiestrę, a rodzice mogli usłyszeć efekty ich warsztatowej pracy. Oprócz tego dzieci miały okazję poznać ciekawostki o Afryce z pierwszej ręki, tj. od Darka z zespołu Kumbia Mać, który w tej części świata spędził w sumie ponad rok, ucząc się gry na bębnach u źródeł, przede wszystkim w Gwinei. Ciekawe autorskie zdjęcia i filmy przybliżają młodym ludziom Afrykę, jej faunę i florę oraz zwyczaje tubylców.

Dzieci obejrzały także przedstawienie teatralne w wykonaniu Magicznego Teatru Muzycznego i w warsztatach teatralno-muzycznych ekspresyjnie wyrażały swoje nastroje oraz brały udział w quizach i konkursach, poznały również podstawowe kroki wybranych tańców karnawałowych.

Uczestnicy półkolonii wezmą również aktywny udział w warsztatach ceramicznych oraz zdobędą wiedzę na temat ginących zawodów. Oczywiście nie zabraknie kontaktu ze świeżym powietrzem podczas leśnych wędrówek do „Lipy Wróżki” we Wrzosowej Krainie oraz zwiedzania Wąwozu Myśliborskiego czy wreszcie sprawdzenia swojej formy podczas marszu wokół Jeziora Kunickiego z instruktorem Nordic Walking.

GOKiS Kunice nawet w trudnych warunkach epidemicznych po raz kolejny stanął na wysokości zadania i zadbał o to, by dzieci w gminie Kunice mogły mieć ciekawe, pożyteczne i przede wszystkim bezpieczne ferie.

Półkolonie w Kunicach – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach zapewnił dzieciom atrakcyjne ferie zimowe