Dożynki Gminy Kunice już w sobotę

Wójt Gminy Kunice Zdzisław Tersa zaprasza na Dożynki Gminny Kunice które w tym roku odbędą się w Jaśkowicach Legnickich w sobotę 1 września na terenie sportowo-rekreacyjnym. Dożynki rozpoczną się o godz. 13.00 mszą świętą polową. Tradycyjnie odbędzie się konkurs na najpiękniejszy dożynkowy wieniec. Precyzyjnie wykonane, przepiękne wieńce jak co roku wprawią w zachwyt i zdumienie. Często to prawdziwe dzieła, które cieszą oko podczas święta plonów.

W czasie trwania Dożynek odbędzie się wiele gier i zabaw dla dzieci, dla najmłodszych dostępne będą gigantyczne darmowe dmuchańce, nie zabraknie również konkursów i zabaw dożynkowych dla dorosłych. W czasie święta plonów na uczestników czekać będą stoiska promocyjne, które jak co roku przygotują sołectwa z terenu gminy, częstując swoimi lokalnymi produktami i specjałami.

Na scenie nie zabraknie lokalnych zespołów ludowych, w tym roku wystąpią Kapela Kunice i Zespół „Kumoszki”. Na scenie wystąpią również grupa „Furmani”, ten niezwykły zespół folklorystyczny tworzą młodzi ludzie, których marzeniem jest zarażenie widzów i pokazanie młodszym pokoleniom Polskich Tańców Narodowych  oraz całego wachlarza folkloru regionalnego od morza do Podhala. Grupa „Furmani” zapewnią gościom niezwykłe widowisko, które z pewnością spodoba się wszystkim przybyłem, a to wszystko dzięki barwnym strojom oraz rytmicznym utworom, które całkowicie zmienią spojrzenie na polski folklor. Podczas tegorocznego święta plonów wystąpi zespół Ukrapol’s, grupa z Ukrainy powstała w maju 2016 roku. Zespół ukraińsko-polski, w którym na gitarze gra Olgierd „Fifi” Ciesielski, były pracownik teatru legnickiego, członek dawnego zespołu „Lilly Chips”. W repertuarze zespołu są piosenki liryczne jak i utwory z mocnym charakterem.

Gwiazdą tegorocznych Dożynek w Gminie Kunice będzie zespół Nadija, ich muzyka jest mieszanką folku, rocka, funku, ska oraz reggae. Nadija gra utwory łączące tradycję wielu kultur słowiańskich i mniejszości etnicznych. Teksty piosenek są w językach polskim, ukraińskim oraz łemkowskim. Ich muzyka jest mieszanką muzyczną, która tworzy jedną energetyczną całość. Jak co roku wszyscy uczestnicy święta plonów na zakończenie bawić się będą na zabawie tanecznej pod chmurką, w tym roku do tańca zagra dobrze znany kunickiej publiczności zespół „Puls”.

Dożynki Gminy Kunice już w sobotę