Nadanie imienia Przedszkolu Samorządowemu w Kunicach

15 czerwca 2018r. dla przedszkolaków, ich rodziców oraz nauczycieli to szczególny dzień. Samorządowe Przedszkole w Kunicach otrzymało po dwóch latach od momentu otwarcia nazwę „Wyspa Marzeń”. Uroczystość nadania imienia odbyła się w pięknych okolicznościach natury 2018r. w przedszkolnym amfiteatrze. W uroczystości uczestniczyły władze Starostwa Legnickiego oraz Gminy Kunice, przedstawiciele Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, sponsorzy oraz przyjaciele Przedszkola. Najważniejszymi gośćmi byli jednak uczniowie, ich rodzice oraz dziadkowie.

Dyrektor Przedszkola przedstawiła obecnym drogę dojścia do nadania nazwy. Imię wybrano w drodze konkursu przeprowadzonego wśród dzieci i rodziców. Na tę okoliczność stworzono także tekst oraz skomponowano hymn, który był ostatnim akcentem bogatej części artystycznej przygotowanej przez panie przedszkolanki i nauczyciela rytmiki. Starosta, Wójt oraz Przewodnicząca Rady Gminy Kunice odsłonili pamiątkową tablicę z logo przedszkola. Rozstrzygnięto i wręczono cenne nagrody zwycięzcom konkursów związanych z uroczystością nadania imienia.

Przedszkolaki w barwnych strojach, z uśmiechem na ustach i pozytywną energią zaśpiewały przygotowane na tę okoliczność piosenki oraz wyrecytowały wiersze o marzeniach. Po części oficjalnej goście mieli możliwość zwiedzenia placówki. Na wszystkich największe wrażenie zrobiła część basenowa, ewenement w wyposażeniu przedszkoli. Na dzieci czekało wiele atrakcji oraz zdrowe i słodkie przekąski.

Nadanie imienia Przedszkolu Samorządowemu w Kunicach