Dożynki Gminy Kunice w Spalonej

Tegorocznym gospodarzem dożynek gminny Kunice będzie Spalona, impreza odbędzie się na terenie sportowym już w najbliższą sobotę tj. 2 września o godzinie 14:00. Święto plonów rozpocznie się uroczystą mszą polową, w której uczestniczyć będą mieszkańcy z całej gminy. Po mszy wójt gminy Zdzisław Tersa odbierze z rąk gospodarzy dożynek chleb wypieczony z mąki z tegorocznych zbiorów. Po części oficjalnej odbędzie się konkurs na najpiękniejszy dożynkowy wieniec. Na wszystkich czekać będzie wiele atrakcji, konkursów i oczywiście przygotowane specjały przez sołectwa z całej gminy. Spróbować będzie można na przykład tradycyjnej kwaśnicy. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, którzy bezpłatnie będą mogli korzystać z ogromnych dmuchawców przygotowanych specjalnie dla nich. Rozstawiony będzie również wesołe miasteczko dla dzieci.

Część artystyczną tradycyjnie rozpocznie występ Kapeli Kunice ze specjalnie przygotowanym repertuarem, zaraz po niej wystąpi zaprzyjaźniona Kapela Herbutów. Zaśpiewa również Międzynarodowy Zespół Muzyczny „AR PO DE”, którego artyści pochodzą z Armenii, Polski i Niemiec. Zespół tworzą niezwykli muzycy, których połączyła pasja tworzenia muzyki: Maria Zuchantke-skrzypce, Petros Kirakosjan- akordeon, Franciszek Kędzierski – gitara, Sebastian Maciejak-perkusja, Edmund Gacek – akordeon. W ich repertuarze nie brakuje akustycznych dźwięków, niezwykle połączonych z egzotycznymi rytmami.

Gwiazdą tegorocznych dożynek będzie Kabaret Rewers, który łączy różne pokolenia artystów, co czyni go mieszanką kabaretowo-wybuchową. Janusz Rewers jest dobrze znanym artystą kabaretowym, w latach 1994-2014 występującym w Kabarecie Ciach. Kabaret Rewers powstał w 2014 roku, już w pierwszym roku działalności wziął udział w największych wydarzeniach telewizyjnych takich jak: Płocka Noc Kabaretowa 2015 – TVP2, Kabaretowanie 2015 z Polsatem (jako gospodarz), Latający Klub Dwójki TVP2.

Jak co roku świętowanie zakończy się zabawą taneczną, w tym roku zagra zespół Triada.

Dożynki Gminy Kunice w Spalonej