Jacek Kaczmarski o wolności – koncert patriotyczny w Pątnowie Legnickim

12 listopada 2022 o godzinie 18:00 Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na recital Mateusza Nagórskiego „Jacek Kaczmarski o wolności”, który odbędzie się w sali Wiejskiego Ośrodka Kultury w Pątnowie Legnickim.

Koncert składający się z utworów polskiego barda, poruszający tematykę wolności – rozumianej nie tylko jako brak ucisku ze strony systemów politycznych, ale również jako walkę z ograniczeniami tkwiącymi w nas samych, to efekt projektu „Powiedz mi babciu, powiedz mi dziadku, skąd nasz ród?” stworzonego przez mieszkańców Pątnowa w ramach zadania Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury +. Inicjatywy Lokalne 2022” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach spotkania z piosenką patriotyczną wystąpi również młodzież z kunickiego Studia Piosenki, która zaprosi mieszkańców do wspólnego celebrowania 104 rocznicy odzyskania wolności.

Spotkanie mieszkańców z okazji Dnia Niepodległości poprzedzone zostanie rozstrzygnięciem konkursu na ciasto patriotyczne dla mieszkańców gminy Kunice oraz konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży inspirowanego odpowiedzią na pytanie skierowane do rodzinnych seniorów „Powiedz mi babciu, powiedz mi dziadku, skąd nasz ród?”. Inicjatorzy projektu zwrócili się do mieszkańców z prośbą o udostępnienie pamiątek, by móc zorganizować wystawę miejsc, skąd pochodzą przodkowie pątnowskich rodzin.

Jacek Kaczmarski o wolności – koncert patriotyczny w Pątnowie Legnickim