V Kunicka Folk-Biesiada

W sobotę 12 września o godzinie 13:00 rozpocznie się piąta, jubileuszowa kunicka Folk Biesiada. Do wspólnej zabawy, miłośników kultury ludowej zapraszają Kapela Kunice i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Gwiazdą tegorocznej biesiady będzie zespół Hoverla. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Na scenie przy jeziorze, przed siedzibą Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kunicach wielbiciele muzyki ludowej zobaczą i wysłuchają program aż dziewięciu folkowych kapel. Wystąpią: „Górnołużyckie Błękitne Kamizelki” ze Zgorzelca, „Wesoła Gromadka” z Gromadki, „Podolanie” z Węglińca, „Bogdanki” z Mirska, „Karkonosze” z Kowar, „Polanie” z Kwietna, „Przyjaciółki” z Niedźwiedzic oraz gospodarze tej imprezy, czyli „Kapela Kunice”.

To nie koniec niespodzianek, ponieważ ten ludowy dzień w Kunicach zakończy zespół Hoverla – polsko-ukraiński zespół folkowy z Wrocławia, czerpiący muzyczne inspiracje z ukraińskiej, polskiej i łemkowskiej muzyki ludowej. Na oryginalny charakter zespołu składa się fuzja muzycznych tradycji ludowych z nowoczesnymi aranżacjami inspirowanymi rockiem, jazzem, reggae, ska. Połączenie mocnej rockowej sekcji z dynamicznymi, folkowymi skrzypcami, akordeonem i melodyjnym, słowiańskim wokalem tworzy niezwykle żywiołowe i energetyczne widowisko muzyczne.

Folk-Biesiada na stałe zapisała się w kalendarzu imprez w gminie Kunice i każdego roku przyciąga coraz większe grono wielbicieli muzyki ludowej. Ten rodzaj muzyki wzbogaca szeroki wachlarz proponowanych przedsięwzięć kulturalnych w Kunicach.

V Kunicka Folk-Biesiada