Wypoczynek z GOKiS dobiegł końca

Kiedy w supermarketach pojawiają się artykuły szkolne, to nieuchronny znak, że wakacje zbliżają się ku końcowi. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach zapewnił młodym mieszkańcom gminy bogatą ofertę wypoczynku i rekreacji za bardzo atrakcyjną cenę. Dwa turnusy po dwa tygodnie i dodatkowe wycieczki z placówek zapełniły ponad stu dzieciom wakacyjne dni. I to za 120 zł, przy karcie dużej rodziny za 100!

Bogaty program pozwolił uczestnikom na zwiedzanie i poznawanie kultury Dolnego Śląska, rekreację i rozrywkę. Ciekawy był  sposób na naukę na warsztatach „Wielka droga małej kanapki”, podczas których dzieci zbudowały naturalnej długości przewód pokarmowy i bardzo zdziwiły się, że osiągnął całą szerokość gokisowej sali. Zjawiska magnetyzmu oprócz nauki dostarczyły im wiele radości w czasie wykonywania zadań. Przejazd zabytkowym pociągiem, budowanie własnej kolejowej makiety w Jaworzynie miało swoją kontynuację we wrocławskim Kolejkowie. Dorobek baroku na dolnośląskiej ziemi w całej okazałości został odkryty w Opactwie Cystersów w Lubiążu, a Muzeum Narodowe we Wrocławiu było okazją do podziwiania sztuki oraz uczestnictwa w warsztatach rycerskich i tworzenia własnych dzieł. Walory przyrodnicze uczestnicy półkolonii mogli podziwiać w jednym z najpiękniejszych ogrodów w naszej okolicy – ogrodzie Freya, w którym w tym tygodniu nagrywane będą dwa programy telewizyjne – „Rok w ogrodzie” i „Maja w ogrodzie”. Tu oprócz przyjemności pieczenia kiełbasek na ognisku dzieci uczestniczyły w warsztatach „Tropienie prasłowiańskich drzew” oraz  miały okazję własnoręcznie posadzić szczypiorek. Nie zabrakło obcowania i poznawania tajników życia ptaków i zwierząt kopytnych w mini ZOO w Lubinie. Bardzo atrakcyjna okazała się wycieczka do Zagrody Sudeckiej, podczas której młodzi odkrywcy Krainy Wygasłych Wulkanów oprócz zdobytej wiedzy mieli także możliwość odczuć na własnej skórze, jak się zachowuje ziemia w trakcie trzęsienia. Symulator trzęsienia ziemi był niewątpliwie dużą atrakcją, podobnie jak eksperymenty z ogniem w prawdziwym laboratorium. Dzieci z placówek miały  możliwość uczestniczenia w warsztatach kulinarnych w młynie Zawadka. Nie zabrakło także zajęć sportowych i zdrowej rywalizacji na kręgielni oraz rozrywki na seansach filmowych w kinie Helios.

-Z informacji od uczestników i ich rodziców wiemy, że taka forma wypoczynku bardzo podoba się młodym mieszkańcom gminy Kunice. Zapewniamy opiekę, staramy się, by dzieci jak najwięcej nauczyły się przez zabawę, doświadczenia i eksperymenty, poznały dorobek kultury Dolnego Śląska, a przede wszystkim, żeby się dobrze i bezpiecznie bawiły. Już myślimy o kolejnych wakacjach, chociaż w tym roku nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa – mówią Organizatorzy

Wypoczynek z GOKiS dobiegł końca