Półmetek zimowych ferii za nami

Pierwszy tydzień ferii z GOKiS-em Kunice minął błyskawicznie. Ledwo zaczęły się zimowe wakacje, a dzieci już są na półmetku. Dobrze zaplanowane atrakcje są wyjątkowym urozmaiceniem dla wszystkich uczestników półkolonii zorganizowanych dla dzieci z terenu gminy Kunice.
Uczestnicy rozpoczęli feryjny maraton od bliskiego spotkania z nauką, podczas której dowiedzieli się o niezwykłych właściwościach zwykłych substancji. Taka fizyka i chemia w wersji dla najmłodszych. Jak wystrzelić rakietę, wykonać łapę Frankensteina, czy napompować balon bez dmuchania? Odpowiedź na te pytania uzyskały dzieci podczas wykonanych przez siebie eksperymentów.
W tym tygodniu odbyły się aż cztery wycieczki. Był wyjazd do kina na film ‘’Śnieżka i Fantastyczna Siódemka”, następnie do Zawadki na warsztaty „Wypieki pani Babeczki”, zwiedzanie starego młyna, własnoręczne mielenie mąki oraz zabawa w pizzermanna i wypieki maślanych ciasteczek. Smakowały wyjątkowo.
Dużą atrakcją była wycieczka do Wrocławskiego ZOO i oczywiście największym powodzeniem cieszyło się Afrykarium, które stwarza iluzję podwodnego nurkowania i bliskości z afrykańską fauną. Zwierzęta z różnych stron świata zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem najmłodszych, dlatego i tym razem nie obyło się bez zachwytu nad różnymi gatunkami naszych czworonożnych lub pełzających czy pływających przyjaciół. Przewodnik opowiadał uczestnikom ciekawostki ze świata przyrody, które w danym momencie dzieci mogły zaobserwować na żywo.
Jeśli myślicie, że do fabryki bombek można jechać tylko w grudniu, to duży błąd. Czerwone serduszka-bombki wykonane własnoręcznie przez dzieci podczas warsztatów w Złotoryi był wspaniałymi prezentami z okazji Walentynek.
Oprócz świetnej zabawy dzieci dużo się nauczyły. Czy drugi tydzień ferii będzie równie inspirujący? Na pewno! GOKiS zadbał o kolejne atrakcje dla uczestników półkolonii.

Półmetek zimowych ferii za nami