Zimowe Ferie z GOKiS Kunice rozpoczęte

Hu! hu! ha!
Nasza zima zła!
Szczypie w nosy, szczypie w uszy……

No właśnie! Ani w nosy, ani w uszy…. Zimowa przerwa od zajęć szkolnych zawsze kojarzyła nam się z zabawami na śniegu, sankami i nartami. Niestety coraz rzadziej śnieg i mróz są atrakcją podczas ferii zimowych, dlatego Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach przygotował dla małych mieszkańców bogaty program zajęć dostosowany do panującej nam aury.

W poniedziałek dzieci rozpoczęły swoją przygodę na feriach zimowych z GOKiS-em Kunice. Po zabawach integrujących grupę młodzi uczestnicy wzięli udział w warsztatach „Niezwykłe właściwości zwykłych substancji”. Dowiedzieli się, jak można napompować balon bez dmuchania, odpalić rakietę, wykorzystując zjawisko rozszerzalności cieplnej, zbudowali wieżę ciśnień przy pomocy naczyń połączonych, a przy użyciu octu i sody oczyszczonej wykonali łapę Frankensteina. Uczestnicy poznali właściwości powietrza, zważyli je i dowiedzieli się, dlaczego samolot lata. Warsztaty prowadził pan Rafał Łęcki (Zielona mysz).Wspólne eksperymenty były  świetną zabawą, a taka forma zajęć zainspiruje być może przyszłych naukowców do poszukiwania ciekawostek w świecie chemii i fizyki. Spotkanie z policjantem przypomniało dzieciom o zasadach bezpiecznych zabaw zimowych.

Kolejne dni także obfitują w ciekawe wydarzenia i przede wszystkim wycieczki, między innymi wyjazd do Zawadki na warsztaty „Wypieki pani Babeczki”, Zwiedzanie Hydropolis,Sky Tower oraz ZOO i Afrykarium we Wrocławiu, także warsztaty w Fabryce Bombek w Złotoryi. Przyjemnością na pewno okażą się wspólne wyjścia do kina Helios oraz seans filmowy w kinie sferycznym, które zawita do Jaśkowic. Dzieci będą również bawić się w sali zabaw „Mrowisko”. Ponieważ karnawał w pełni, to GOKiS zaprasza uczestników ferii zimowych z GOKiS Kunice oraz małych mieszkańców gminy na  zabawę taneczną w WOK Jaśkowice (17.02.2020) oraz Bal kostiumowy w WOK Rosochata (19.02.2020).

Mimo braku śniegu mali mieszkańcy gminy Kunice nie będą mogli narzekać na nudę.

Zimowe Ferie z GOKiS Kunice rozpoczęte