Country andrzejki w Szczytnikach Nad Kaczawą

Piątkowy wieczór, po ciężkim tygodniu pracy, tuż przed Andrzejkami w Szczytnikach nad Kaczawą rozbrzmiała muzyka country w wykonaniu Legendy tego gatunku muzycznego – Michała Lonstara, któremu towarzyszył Miron Łączyński. Gwiazda z najwyższej półki muzyków  country – piosenkarz, gitarzysta, kompozytor, założyciel pierwszego w Polsce zespołu „Country  Familly”, pierwszy Polak koncertujący na prestiżowych scenach w Nashewilezabrał nas w świat kowboyskichballad, tych amerykańskich i tych bliższych nam – polskich. Swoim urokiem osobistym, anegdotami  i pięknymi gawędami o muzyce contry zaczarował publiczność w Szczytnikach nad Kaczawą.  

Organizatorami kolejnego z cyklu koncertu popularyzującego różne gatunki muzyczne był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach i Koło Gospodyń Wiejskich „Szczytniczanki”, a atrakcją dla publiczności stały się także motory z klubu motocyklistów „Dragons”, które stały się elementem scenografii.

Nie zawiodła także publiczność, która stworzyła niezwykły klimat rodem z Dzikiego Zachodu oraz świata podróżujących po świecie kierowców wielotonowych ciężarówek, przychodząc na koncert w kostiumach charakterystycznych dla muzyki country. Kreatywność widzów była godna podziwu, a jury jednogłośnie w kategorii dziecięcej wskazali na Dawida Brodę, natomiast w kategorii dorosłych Katarzynę Łozińską. Za inwencję twórczą zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody. Organizatorzy byli również bardzo zadowoleni, że na ich zaproszenie odpowiedzieli mieszkańcy gminy Kunice oraz okolic. Koncertu Michała Lonstara wysłuchało ponad 150 osób.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Szczytniczanki”, jak zwykle przygotowały przepyszne ciasta oraz poczęstunek dla wszystkich gości. Powitalny drink oraz sok ze świeżych pomarańczy dla maluchów zostały entuzjastycznie przyjęte przez wszystkich gości.

Ledwie zakończył się  jeden koncert, a organizatorzy już zastanawiają się, jaki kolejny gatunek muzyczny zaprezentować na muzycznej scenie w Szczytnikach nad Kaczawą? Czekamy na propozycje. Wszystkie pomysły zostaną wnikliwie przeanalizowane.

Country andrzejki w Szczytnikach Nad Kaczawą