Obchody Święta Niepodległości w gminie Kunice

Zapraszamy na Gminne Obchody Odzyskania Niepodległości Polski, które odbędą się 11 listopada w sali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej w Spalonej.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 17:00 powitaniem zaproszonych gości oraz wspólnym odtańczeniem poloneza. W części artystycznej wystąpią dzieci ze szkół z terenu gminy Kunice oraz młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kunicach. Wieczór uświetni występ Doroty Regmunt vel Sobieszczańskiej, legniczanki o niezwykłym głosie, śpiewającą różnorodne gatunki muzyczne, od muzyki rozrywkowej do klasyki. W czasie studiów wokalistka związana była z zespołem „Sweet Nadine” wraz z którym zdobyła pierwsze miejsce na festiwalu „Blues nad Bobrem” w Bolesławcu. Od dziewięciu lat artystka związana jest z chórem „Madrygał”, gdzie pod kierunkiem Pani Agnieszki Justyny Szumiło kształci swoje umiejętności jako chórzystka i solistka. Wierzy, że muzyka potrafi poruszyć nawet najgłębiej skrywane struny ludzkiej duszy. Wraz z Dorotą Regmunt vel Sobieszczańską wstąpi Jacek Woźniak, organista i pianista, pochodzący z Radomska i mieszkający w Legnicy wieloletni stypendysta Fundacji Inicjatyw Kulturalnych. Na zakończenie odbędzie się słodki poczęstunek, którym będzie tort dla Niepodległej.

Organizatorami Gminnych Obchodów Odzyskania Niepodległości Polski są: Gmina Kunice, Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Śląskiej w Kunicach, Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Bieniowicach, Szkoła Podstawowa w Spalonej, Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Rosochatej oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach.

Obchody Święta Niepodległości w gminie Kunice