IV Kunicka Folk – Biesiada

Jedenaście zespołów ludowych weźmie udział w IV Kunickiej Folk – Biesiadzie, która odbędzie się w 21 września.

Na IV Kunicką Folk – Biesiadę zapraszają wszystkich Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Kapela Kunice. Impreza rozpocznie się o godzinie 13:00, przejściem barwnego i rozśpiewanego korowodu ulicami Kunic zapraszając wszystkich mieszkańców do wspólnej zabawy. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

W tym roku na scenie przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kunicach (ul. Słoneczna 11) w Kunicach wystąpią zespoły: zespół „Kumoszki” z Prochowic, zespół „Wesoła Gromadka” z Gromadki, zespół „Przyjaciółki” z Chojnowa, zespół „Czewniawianki” z Czarna, zespół „Polanie” z Kwietna, zespół „Kulinianie” ze Środy Śląskiej, zespół „My Słowianie” z Gromadki, zespół „Herbuty” z Tomisławia, zespół „Marzenie” z Żelazna, na scenie zobaczymy również organizatorów – Kapele Kunice.

Już kolejny raz Starostwo Powiatowe w Legnicy objęło wydarzenie honorowym patronatem. Organizatorów bardzo cieszy, że imprezy ludowe i folklorystyczne mają takie zainteresowanie. Każdego roku przybywa widzów pod sceną nad przepięknym kunickim jeziorem.

IV Kunicka Folk – Biesiada